AWFiS Gdańsk - Sparta Oborniki 30:32 (12:14)

| OCS Oborniki | Piłka nożna

Wyjazd spartanek do Gdańska 02.02.2011, przyniósł kolejne zwycięstwo i utrzymanie kontaktu punktowego z prowadzącymi drużynami w walce o superligę. Od samego początku zespół Tomasza Konitza, dzięki dobrej obronie i skutecznym atakom pozycyjnym, uzyskał 3-4 bramkową przewagę . Na przerwę schodził prowadząc 14:12.

Po zmianie stron oborniczanki dalej kontrolowały przebieg gry .W 40 min, gdy prowadziły 20:18, potrafiły w przeciągu 11 minut zdobyć pod rząd sześć bramek, nie tracąc żadnej i w 51 minucie zrobiło się 26:18 .Wydawało się, że wygrana jest już pewna, zaś ostatnie minuty, to zwykła formalność.

Jednak w szeregi Sparty zakradło się zbytnie rozluźnienie, oraz  nieznaczne objawy zmęczenia spowodowanego grą w szybkim tempie, co skwapliwie wykorzystały akademiczki i błyskawicznie zaczęły odrabiać straty, by w 58 min przegrywać już tylko jedną bramką (29:30). Przy szansie rywalek na remis bardzo dobrze zachowała się Ewa Wozińska, broniąc w sytuacji sam na sam. Ostatecznie Sparta pokonała AWFiS 32:30.Na podkreślenie zasługuje skuteczna gra Justyny Cieśli, która rzuciła 11 bramek. Za tydzień Spartę czeka trudny mecz ze Słupią w Słupsku.

Sparta:Ewa Wozińska, Dominika Walkowiak 2, Urszula Filoda 4, Magdalena Borkowska 2 , Magda Białyńska , Justyna Cieśla 11 , Joanna Gładecka 4,  Natalia Kosmowska, Adrianna Celka 8 , Edyta Kowalewska 1.

Dla kogo mistrzostwo, dla kogo puchary?

Przerwa zimowa powoli dobiega końca, a polskie kluby wybrały się na obozy przygotowawcze, aby szlifować formę przed wznowieniem rozgrywek. Po pierwszej części sezonu liderem tabeli jest Śląsk Wrocław, a za jego plecami plasują się takie ekipy jak Lech Poznań, Raków Częstochowa czy Legia Warszawa,...

Ile zarabia sędzia w ekstraklasie? Znamy widełki

Piłka nożna to jeden z popularniejszych sportów w Polsce. Wszystko dlatego, że na meczach jest doskonała atmosfera, a rozgrywki piłkarskie same w sobie są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Wakacje rozpoczęli piłkarze Akademii Piłkarskiej Reissa (foto)

Wiosenny sezon Wielkopolsko Lubuskich Lig Piłkarskich organizowanych przez Akademię Piłkarską Reissa dobiegł końca. Idealnym podsumowaniem był wielki finał rozegrany na trawiastych boiskach w Dolsku w sobotę 25 czerwca w kategorii orlik oraz młodzik. Turniej odbył się pod honorowym&nb...

Zmiany w terminarzach rundy wiosennej

Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego ZPN dokonał aktualizacji terminarzy wynikającej z konieczności zawieszenia rozgrywek wskutek obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną.

Sukces Akademii Piłkarskiej Reissa z Rogoźna (foto)

Krzysztof Matoga został wybrany MVP turnieju podczas sobotnich zmagań w Arena Dębiec.