Wielki mecz Wicherków!! (film)

| Łukasz | Piłka nożna

Wspaniałe widowisko stworzyły zespoły KS Auto Wicherek i Red Dragons Pniewy, które zmierzyły się ze sobą w ramach Pucharu Polski w futsalu. Po heroicznym boju gospodarze zapewnili sobie awans do 1/16!

Mecz rozpoczął się od ... oprawy przygotowanej przez grupę blisko 30 kibiców drużyny przyjezdnej. Na parkiecie wylądowały serpentyny, czerwone baloniki i confetti! Z małym opóźnieniem, ale sędziowie w końcu rozpoczęli mecz.

Pierwsza część spotkania nie przyniosła żadnej bramki. Nie oznacza to jednak, że nic się nie działo. Przewagę posiadała drużyna gości, ale zawsze brakowało im szczęścia pod bramką Szymona Jankowskiego. Gospodarze sporadycznie, ale także mieli swoje sytuacje. Najważniejsza jednak była dla nich praca w defensywie.

Druga połowa to ogromne emocje i jeszcze większa huśtawka nastrojów w jednej i drugiej drużynie. Już w 22 minucie zespół Red Dragons objął prowadzenie. Nie cieszył się jednak z niego długo, bo jeszcze w tej samej minucie gospodarze wyrównali! Kibice jednak nie zdążyli ochłonąć z emocji, a padła kolejna bramka dla gości! Rozkojarzenie, które wdarło się po szybkim strzeleniu wyrównującej bramki w drużynie Auto Wicherek miało niestety swoje dalsze konsekwencje. Pniewianie strzelili bowiem kolejną bramkę! Wynik 3:1 spowodował rosnącą frustrację w poczynaniach niektórych zawodników obornickich. Reprymendy z ławki podziałały jednak uspokajająco i przyniosły strzelenie kontaktowej bramki w 30 minucie. Gospodarze złapali wiatr w żagle i ku zdziwieniu wszystkich najpierw doprowadzili do wyrównania na 3:3 (bramka samobójcza), a za chwilę dołożyli 2 wspaniałe gole i prowadzili 5:3!

{gallery}2012/sport/2012-12/17/wicherekmecz{/gallery}

To jednak nie był koniec emocji! "Czerwone Smoki" nie poddawały się i za wszelka cenę starały się zdobyć czwartą bramkę. To im się też udało. Ostatnie sekundy wydawały się, że będą piekielnie trudne dla oborniczan. Nic takiego! Bartosz Nogalski zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie i skutecznie wybił z głów rywali marzenia o choćby remisie. Nawet wprowadzenie w pole dodatkowego zawodnika za bramkarza nic już pniewianom nie pomogło. KS Auto Wicherek pokonał ostatecznie Red Dragons Pniewy 6:4(0:0) i zapewnił sobie awans do 1/16 finału Pucharu Polski!

Warto na koniec odnotować jedną istotną rzecz. Gości wspierała wspaniała grupa kibiców, która bez względu na wynik gorąco ich dopingowała. Takiego dopingu to już dawno nikt nie słyszał w hali przy ul. Obrzyckiej. Jest czego zazdrościć zespołowi Red Dragons Pniewy.

Bramki dla KS Auto Wicherek kolejno zdobywali: T. Wicberger, M. Majchrzak, samobójcza, M. Ostrowski, M. Siwecki, B. Nogalski

Dla kogo mistrzostwo, dla kogo puchary?

Przerwa zimowa powoli dobiega końca, a polskie kluby wybrały się na obozy przygotowawcze, aby szlifować formę przed wznowieniem rozgrywek. Po pierwszej części sezonu liderem tabeli jest Śląsk Wrocław, a za jego plecami plasują się takie ekipy jak Lech Poznań, Raków Częstochowa czy Legia Warszawa,...

Ile zarabia sędzia w ekstraklasie? Znamy widełki

Piłka nożna to jeden z popularniejszych sportów w Polsce. Wszystko dlatego, że na meczach jest doskonała atmosfera, a rozgrywki piłkarskie same w sobie są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Wakacje rozpoczęli piłkarze Akademii Piłkarskiej Reissa (foto)

Wiosenny sezon Wielkopolsko Lubuskich Lig Piłkarskich organizowanych przez Akademię Piłkarską Reissa dobiegł końca. Idealnym podsumowaniem był wielki finał rozegrany na trawiastych boiskach w Dolsku w sobotę 25 czerwca w kategorii orlik oraz młodzik. Turniej odbył się pod honorowym&nb...

Zmiany w terminarzach rundy wiosennej

Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego ZPN dokonał aktualizacji terminarzy wynikającej z konieczności zawieszenia rozgrywek wskutek obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną.

Sukces Akademii Piłkarskiej Reissa z Rogoźna (foto)

Krzysztof Matoga został wybrany MVP turnieju podczas sobotnich zmagań w Arena Dębiec.