Skip to main content


Majowa aktywność fizyczna!

| MP | Nordic Walking

Jak Wasze aktywności fizyczne, maj przywitał nas piękną pogodą, postanowiliśmy wyruszyć szlakiem ścieżek Nordic Walking, start z parkingu przy szpitalu w Kowanówku.

Postanowiliśmy zweryfikować oznakowanie ścieżek Nordic Walking o których pisaliśmy wczoraj. Oznakowanie w znakomitej większości przetrwało zimę. Co najważniejsze w czasie naszego rekonesansu spotkaliśmy kilka osób, które podążały wyznaczonymi ścieżkami.

Pozostało jeszcze kilka dni wielkiej majówki, serdecznie zachęcamy do skorzystania z wyznaczonych przez NW-Włóczykije tras, w całości można pokonać je również na rowerze. Osoby lepiej znające teren mogą w trakcie pokonywania trasy nr 4 z Obornik, skręcić w kierunku „kostnicy” w Kowanówku i przechodząc na trasę „czerwoną” pokonać łącznie około 26 km.

Pogoda nie rozpieszcza w czasie tegorocznej majówki, jednak właśnie taka pogoda jest doskonała do uprawiania aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Zachęcamy do korzystania ze ścieżek Nordic Walking.
Członkowie stowarzyszenia NW Włóczykije tradycyjnie odwiedzili groby w Rożnowicach.
68 osób zapisało się do tej pory na Papieski Rajd NW, który odbędzie się 23.04.2022 w Obornikach.
LGD Kraina Trzech Rzek i Stowarzyszenie NW Włóczykije zapraszają na pieszy rajd do Śnieżycowego Jaru.
W tym roku Korona Zachodu Polski odbywać się będzie 25.09.2021 w wersji wirtualnej. Zawody Nordic Walking i bieg i.M.Stefaniak, tradycyjnie odbywają się w Rożnowicach.
Stowarzyszenie NW-Włóczykije jak co roku przystąpiło do sprzątania ścieżek Nordic Walking.
28 wrześnie w Rożnowicach odbędą się zawody Nordic Walking z cykli Korony Polski oraz kolejna edycja biegu im. Marka Stefaniaka.