Skip to main content


Włóczykije w Rożnowicach

| MP | Nordic Walking

Członkowie stowarzyszenia NW Włóczykije tradycyjnie odwiedzili groby w Rożnowicach.

Jedną z wieloletnich tradycji Włóczykijów jest odwiedzanie w sobotę przed dniem Wszystkich Świętych miejsca pamięci narodowej w Rożnowicach. Choć w cotygodniowych wędrówkach nordic walking często odwiedzają miejsce kaźni tysięcy pomordowanych, wizyta w tych dniach ma szczególny charakter, zawsze towarzyszy jest chwila zadumy, cichej modlitwy i znicze pozostawione na symbolicznych mogiłach.

Stowarzyszenie NW Włóczykije to grupa zapaleńców uprawiających nordic walkig istniejąca od 2008 roku, formalnie stowarzyszenie istnieje od listopada 2013 roku. Przez te wszystkie lata praktycznie co tydzień w sobotę, w miejszym lub większym gronie Włóczykije wędrują po naszych okolicach z kijami.

wloczykije roznowice 22c

wloczykije roznowice 22 b

foto: RitaCh.

 

Jak Wasze aktywności fizyczne, maj przywitał nas piękną pogodą, postanowiliśmy wyruszyć szlakiem ścieżek Nordic Walking, start z parkingu przy szpitalu w Kowanówku.
Pogoda nie rozpieszcza w czasie tegorocznej majówki, jednak właśnie taka pogoda jest doskonała do uprawiania aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Zachęcamy do korzystania ze ścieżek Nordic Walking.
68 osób zapisało się do tej pory na Papieski Rajd NW, który odbędzie się 23.04.2022 w Obornikach.
LGD Kraina Trzech Rzek i Stowarzyszenie NW Włóczykije zapraszają na pieszy rajd do Śnieżycowego Jaru.
W tym roku Korona Zachodu Polski odbywać się będzie 25.09.2021 w wersji wirtualnej. Zawody Nordic Walking i bieg i.M.Stefaniak, tradycyjnie odbywają się w Rożnowicach.
Stowarzyszenie NW-Włóczykije jak co roku przystąpiło do sprzątania ścieżek Nordic Walking.
28 wrześnie w Rożnowicach odbędą się zawody Nordic Walking z cykli Korony Polski oraz kolejna edycja biegu im. Marka Stefaniaka.