Skip to main content


Oborniki. Papieski Nordic Walking już za tydzień!

| MP | Nordic Walking
Nordic Walking Oborniki

68 osób zapisało się do tej pory na Papieski Rajd NW, który odbędzie się 23.04.2022 w Obornikach.

Start marszu zaplanowany jest z Obornickich Łazienek o godzinie 9:30. Trasa o długości około 5 kilometrów wiedzie wyznaczoną kilka lat temu ścieżką Nordic Walking. Przygotowanie jej wymaga znacznego nakładu pracy gospodarzy terenu, czyli Nadleśnictwa Oborniki z uwagi na sporą ilość przewróconych lub połamanych drzew, po silnych wiatrach z połowy lutego. Leśnicy zapewniają, że wszystko będzie przygotowane na 23.04.

Zachęcamy do udziału w rajdzie! Każdy uczestnik rajdu otrzyma pamiątkowy medal oraz kremówkę jako symbol przypominający nam Papieża Jana Pawła II.

Zapisy prowadzone są na stronie -> https://plus-timing.pl/zgloszenia/papieski-rajd-nw-oborniki-2022/

Lista zawodników  -> https://plus-timing.pl/zgloszenia/papieski-rajd-nw-oborniki-2022/lista_startowa.php

Trasa zawodów:

 

Jak Wasze aktywności fizyczne, maj przywitał nas piękną pogodą, postanowiliśmy wyruszyć szlakiem ścieżek Nordic Walking, start z parkingu przy szpitalu w Kowanówku.
Pogoda nie rozpieszcza w czasie tegorocznej majówki, jednak właśnie taka pogoda jest doskonała do uprawiania aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Zachęcamy do korzystania ze ścieżek Nordic Walking.
Członkowie stowarzyszenia NW Włóczykije tradycyjnie odwiedzili groby w Rożnowicach.
LGD Kraina Trzech Rzek i Stowarzyszenie NW Włóczykije zapraszają na pieszy rajd do Śnieżycowego Jaru.
W tym roku Korona Zachodu Polski odbywać się będzie 25.09.2021 w wersji wirtualnej. Zawody Nordic Walking i bieg i.M.Stefaniak, tradycyjnie odbywają się w Rożnowicach.
Stowarzyszenie NW-Włóczykije jak co roku przystąpiło do sprzątania ścieżek Nordic Walking.
28 wrześnie w Rożnowicach odbędą się zawody Nordic Walking z cykli Korony Polski oraz kolejna edycja biegu im. Marka Stefaniaka.