Skip to main content

Słuchawki do ćwiczeń, mp3 i mp4

| tekst sponsorowany | Na sportowo

Jesteś miłośnikiem sportu? Nie wyobrażasz sobie wyjścia z domu bez mp3? A może traktujesz mp4 jak niezbędne akcesorium umilające wykonywanie codziennych zadań? Żeby słuchać muzyki w satysfakcjonującej jakości, potrzebujesz odpowiednich słuchawek. Jakie wybrać?

Rodzaje słuchawek – wybierz najlepiej

Słuchawki można podzielić na różne sposoby, m.in. z uwagi na budowę oraz przeznaczenie. Budowa to jednocześnie kwestia wyglądu: wielkości, liczby elementów, obecności przewodów. Przeznaczenie z kolei związane jest z grupami docelowymi, czyli dedykowaniem danego modelu konkretnej grupie użytkowników. Sprawia to, że dzięki rekomendacji „słuchawki dla sportowców” łatwiej Ci będzie znaleźć model dopasowany do Twoich potrzeb.

2 sluchawki do cwiczen mp3 i mp4

Pod wzglądem budowy mamy do czynienia ze słuchawkami:

  • dousznymi, czyli tradycyjnymi i najprostszymi. Są to wkładane do ucha, jednak tłumią dźwięki płynące z zewnątrz w średnim stopniu, ponieważ nie przylegają szczelnie skóry. Mają atrakcyjne ceny i znajdziesz je nie tylko w sklepie ze sprzętem elektronicznym, ale nawet w supermarkecie czy kiosku. Dawniej cieszyły się ogromną popularnością, dziś jednak wypierane są przez model dokanałowy,
  • dokanałowymi, czyli nowszą generacją słuchawek dousznych. Ponieważ mają silikonową zatyczkę, wchodzą do ucha głębiej i szczelnie wypełniają dziurkę. Świetnie izolują hałasy z zewnątrz. Ponadto trzymają się lepiej,
  • nausznymi, które w wersji tradycyjnej dawno już odeszły do lamusa. Są nakładane na głowę lub ściskają ją od tyłu. Nie tłumią dobrze dźwięków, bo nie obejmują ucha. Mają niskie ceny,
  • wokółusznymi, czyli nowszą generacją słuchawek nausznych. To właśnie je często nazywa się „nausznymi”, stąd możesz nie być pewny, czy dobrze myślisz. Słuchawki wokółuszne wkłada się na głowę, a miękkie gąbki otaczają ucho, jednocześnie go nie dotykając. Świetnie tłumią dźwięki i są znacznie wygodniejsze od starszych nausznych. Można je nosić nawet kilka godzin bez zmęczenia. Oddalenie głośników od ucha pozytywnie wpływa na słuch.

Każdy z powyższych modeli można kupić zarówno w formie tradycyjnej z „wiszącym przewodem”, jak i nowoczesnej bezprzewodowej. Do mp3 i mp4 sprawdzą się obie, jednak przy sporcie wskazane jest wybranie słuchawek bezprzewodowych. Przeczytaj artykuł Czy warto kupić słuchawki bezprzewodowe?, by dowiedzieć się, w jakich sytuacjach warto zdecydować się na zakup.

Sportowcy, posiadacze mp3 czy mp4… co dla nich?

Tak jak wspomnieliśmy, sportowcy powinni zapoznać się z oferta słuchawek bezprzewodowych. Bez uciążliwego kabelka łatwiej jest ćwiczyć, biegać, jeździć na rowerze i na rolkach. Największą swobodę ruchu oferują modele douszne i dokanałowe, jednak to dokanałowe są gwarancją stabilności – słuchawki nie wypadną podczas wykonywania energicznych ruchów. Pamiętaj jednak, by na takich słuchawkach nie słuchać muzyki zbyt głośno, jeśli biegasz lub jeździsz rowerem po drodze. Możesz stanowić zagrożenie dla siebie i innych!

3 sluchawki do cwiczen mp3 i mp4

Dokanałowe słuchawki właściwe będą także dla posiadaczy mp3 i mp4. Urządzenia te są małe, więc słuchawki naturalnie się do nich dopasowują. Pozwalają odciąć dźwięki płynące z zewnątrz podczas jazdy tramwajem czy autobusem. Bez trudu schowasz je w kieszeni, torebce czy plecaku. Są więc funkcjonalne i poręczne. Z kolei na wokółuszne możesz się zdecydować z uwagi na nietypowy design. Są dostępne słuchawki z wieloma ciekawymi ozdobami, często hand-made!

 

 
 

Powiat obornicki na 6 miejscu pośród powiatów z Wielkopolski w tenisie stołowym.

W niedzielę 24 marca w Raszkowie odbyły się Mistrzostwach Wielkopolski Zrzeszenia LZS w tenisie stołowym. Powiat obornicki reprezentowało 12 zawodniczek i zawodników, mieszkańców gmin w powiecie obornickim.

Awans do Mistrzostw Polski w tenisie stołowym

23 marca w Raszkowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Młodziczek i Młodzików.  W turnieju występowali jedynie zawodniczki i zawodnicy sklasyfikowani na miejscach od 1 do 32 w rankingu.  Rozgrywano gry indywidualne oraz drużynowe.

Klub Żeglarski Kotwica z nowymi władzami

Na początku marca 2024 odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Klubu Żeglarskiego Kotwica w Rogoźnie. Podczas zebrania powołane zostały nowe władze klubu.

Rogoźno. Rodzinne granie w zawodach organizowanych przez STS Gamaja

STS Gamaja zorganizowała rodzinne zawody. W rywalizacji wzięło blisko 70 uczestników. 

Zawody w tenisie stołowym w Czempiniu

25 lutego odbyło się III Grand Prix Wielkopolski Żaczek i Żaków. W zawodach które odbyły się w Czempiniu wzięło udział troje reprezentantów klubu Warta Oborniki.

Boksy rowerowe – wygodne i bezpieczne

Korzystanie z roweru, jako środka transportu jest nie tylko lepsze dla naszego zdrowia, ale również nie przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska w takim stopniu, jak robią to samochody.

Gamaja Rogoźno. Wrócili do treningów

Tenisistki i tenisiści Gamaja Rogoźno powrócili do treningów.