Będzie orlik lekkoatletyczny w Obornikach! Gdzie zagrają piłkarze MKS Sparta?

Bedzie orlik lekkoatletyczny w Obornikach. Gdzie zagra MKS Sparta?

Rada Miejska w Obornikach przyjęła zmiany w budżecie Gminy. Oznacza to, że miasto zyska niebawem orlik lekkoatletyczny.

Temat tej inwestycji przeciągany był przez wiele tygodni. Powodem były przetargi, które nie pokrywały się z oczekiwaniami samorządowców. Planowano przeznaczyć na ten cel ok. 2,3 mln zł. Życie pokazało, że nowoczesny stadion będzie kosztował blisko milion złotych więcej. Ponieważ takie inwestycje budzą zazwyczaj sporo emocji to i tym razem nie było inaczej.

Część radnych stanowczo była przeciwna. Dodatkowy milion złotych to przecież spory zapas gotówki, a ta na drogi zawsze jest potrzebna. Wątpliwości miał sam burmistrz. Ostatecznie przeważył fakt, że Gmina uzyska dodatkowe kilkaset tysięcy na tę inwestycje. To załagodziło spór. Dzięki temu wczorajsze głosowanie nad budżetem było już formalnością. Oborniczanie zyskają nowy wspaniały obiekt. Dla sympatyków królowej sportu jest to na pewno dobra wiadomość. Zadowoleni są też piłkarze i zarząd MKS Sparta. Nowa zraszana murawa i oświetlenie będą na pewno sprzyjały grze.

Problem jednak pojawia się z meczami ligowymi. Jeszcze jakiś czas temu prezes Zbigniew Gajewski był przekonany, że uda im się dograć obecny sezon na własnym boisku. To jednak na pewno jest nierealne. Umowa Gmina podpisze w ciągu 2 tygodni. W październiku środki z dofinansowania muszą zostać rozliczone. Nie ma możliwości odkładania tej inwestycji jeszcze dłużej. Firma musi wejść na budowę jak najszybciej. Dla MKS Sparta oznacza to konieczność szukania nowego boiska, a ponieważ te IV ligowe musi spełniać wyższe normy, to klub musi szukać obiektu poza gminą.

Gdzie będzie grała Sparta wiosną dowiemy się prawdopodobnie tuż po weekendzie. 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież