Planeta Szczypiorniaka z 9 szkołami

Nie straszny był mróz dla prawie setki dzieci z gminy Oborniki grających w szczypiorniaka. W sobotę 24 stycznia 9 drużyn zjawiło się na drugim turnieju, drugiej edycji ,,Planety Szczypiorniaka’’. Taka ilość cieszy organizatorów czyli nauczycieli wychowania fizycznego, którzy swoją pasję do piłki ręcznej przekazują kolejnym pokoleniom.

Przypomnijmy, że ,,Planeta’’ to turniej klas V i młodszych. Rywalizujemy w 5 turniejach w ciągu roku zbierając punkty w klasyfikacji. Ostatni turniej wyłoni zwycięzców. Sobotnie zmagania zaczęliśmy od rywalizacji w trzech grupach:

Grupa A                    Grupa B                    Grupa C

SP 2 Oborniki I       SP 4 Oborniki         SP Chrustowo II

SP Chrustowo I      SP Rożnowo           SP 3 Oborniki II

SP 3 Oborniki I       SP 2 III Oborniki     SP 2 Oborniki II

Zespoły walczyły w grupach systemem każdy z każdym. Po tej fazie turnieju 1 miejsca z grup walczyły o miejsca 1-3. Drugie miejsca z grup o pozycje 4-6 i trzecie miejsca o pozycję 7-9, również systemem każdy z każdym. Po 18 emocjonujących meczach klasyfikacja turnieju wyłoniła zwycięzców i kolejne miejsca. Bezkonkurencyjna znów ,,dwójka’’ Ali Dyżlą, która zajęła pierwsze i drugie miejsce:

Wyniki: Najskuteczniejsi w drużynach:

  1. SP 2 Oborniki I                              D. Tempolin 17
  2. SP 2 Oborniki II                             D. Andrzejewski 15
  3. SP Rożnowo                                  D. Perski 9
  4. SP 3 Oborniki II                             B. Moliński 9
  5. SP Chrustowo I                              D. Wadziński 5
  6. SP 4 Oborniki                                 K. Ratajski 5
  7. SP 3 Oborniki I                               J. Rogalka 8
  8. SP 2 Oborniki ( dziewczęta )     N. Winiarska 2, J. Nowicka 2
  9. SP Chrustowo II                             M. Golon 1, M. Chudzicki 1.

Nad całością czuwali oczywiście nauczyciele wychowania fizycznego: A. Dyżlą, J. Gawlik, K. Maślanka, T. Witaszak i M. Arciszewski. Zdrowiem opiekował się E. Gacek. Sędziowali zawodnicy Sparty: Sz. Ratajczak, P. Sztuba i P. Rybarczyk. Oprawę fotograficzną zapewnił T. Świętek. Pyszne pączki ufundował jak zwykle Zbyszek Chudzicki. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejny turniej.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież