LO Oborniki wygrywa turniej na Orliku

| Przemek Szrama | Na sportowo

Obornickie LO zwyciężyło w tegorocznej edycji piłkarskiego turnieju powiatowego, który rozgrywany był na Orliku przy ul. Obrzyckiej w Obornikach.

Zawody rozgrywane były dwukrotnie. Wszystko za sprawą jednego z reprezentantów ZS Objezierze, który nie spełnił wymogów regulaminowych. W następstwie tego musiano rozegrać ponownie jeden z meczy półfinałowych.

W czwartek 11 kwietnia o godzinie 10:00 sześć zespołów z gmin: Rogoźno i Oborniki przystąpiły do rywalizacji, z której do dalszych rozgrywek awansować mogła tylko jedna drużyna. Drużyna z Objezierza w finale tego dnia została zdyskwalifikowana. Zmagania młodych sportowców zostały więc powtórzone w poniedziałek 15 kwietnia.

W półfinale zmierzyły się ZS Oborniki i ZS Agrobiznesu Rogoźno. Lepsza okazała się drużyna obornicka i w finale spotkała się z drużyną LO. Licealiści nie zawiedli i obronili tytuł z zeszłego roku. Po zaciętym pojedynku zwyciężyli w rzutach karnych 3:1.

W środę 17 kwietnia LO udaje się na zawody rejonowe do Szamotuł, gdzie będzie reprezentować powiat obornicki.

Awans do Mistrzostw Polski w tenisie stołowym

23 marca w Raszkowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Młodziczek i Młodzików.  W turnieju występowali jedynie zawodniczki i zawodnicy sklasyfikowani na miejscach od 1 do 32 w rankingu.  Rozgrywano gry indywidualne oraz drużynowe.

Klub Żeglarski Kotwica z nowymi władzami

Na początku marca 2024 odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Klubu Żeglarskiego Kotwica w Rogoźnie. Podczas zebrania powołane zostały nowe władze klubu.

Rogoźno. Rodzinne granie w zawodach organizowanych przez STS Gamaja

STS Gamaja zorganizowała rodzinne zawody. W rywalizacji wzięło blisko 70 uczestników.

Zawody w tenisie stołowym w Czempiniu

25 lutego odbyło się III Grand Prix Wielkopolski Żaczek i Żaków. W zawodach które odbyły się w Czempiniu wzięło udział troje reprezentantów klubu Warta Oborniki.

Boksy rowerowe – wygodne i bezpieczne

Korzystanie z roweru, jako środka transportu jest nie tylko lepsze dla naszego zdrowia, ale również nie przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska w takim stopniu, jak robią to samochody.

Gamaja Rogoźno. Wrócili do treningów

Tenisistki i tenisiści Gamaja Rogoźno powrócili do treningów.

ThermoPerformanceMaterial: Sekret Wydajnych Ćwiczeń w Ubraniach SMMASH

Wiele lat ćwiczeń, a wraz z nimi - litry potu rozlanego na sportowych matach, salach treningowych, a także trasach biegów terenowych, przeszkodowych czy ulicznych. Wszystkie te zmagania przekonały nas, z jakimi próbami zmagają się uczestnicy (zawodowcy oraz nowicjusze) różnych dyscyplin sportowych.