W Rogoźnie grali o Puchar Burmistrza

Już po raz XXIII odbył się turniej rogozińskich szkół w tenisie stołowym o Puchar Burmistrza Rogoźna. Wszystkie mecze rozgrywane były systemem do dwóch przegranych w dwóch kategoriach – dziewczyny i chłopcy. Każdy zawodnik oprócz indywidualnej rywalizacji zdobywał punkty w klasyfikacji szkół.

We wtorek 12 marca do rywalizacji przystąpiły szkoły podstawowe. Rozgrywki w tej grupie zdominowały dzieci ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Budziszewku uzyskując łącznie 65 punktów ( 35 dziewczyny i 30 chłopcy) i zdobywając puchar Burmistrza Rogoźna, a dalsze miejsca zajęły Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Wlkp – 19 punktów (13 dziewczyny i 16 chłopcy), Szkoła Podstawowa im. J. Wybickiego z Parkowa – 20 punktów ( 9 dziewczyny i 11 chłopcy) oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II 10 punktów ( 5 dziewczyny i 5 chłopcy). Niestety w turnieju nie brały udziału szkoły SP 2 i z Gościejewa.

W klasyfikacji indywidualnej wyniki przedstawiały się następująco:

wśrod dziewczyn: I miejsce Kornelia Kukawka, II miejsce Anastazja Grybowicz, III miejsce Karolina Podraz (wszystkie ze szkoły w Budziszewku), natomiast wśród chłopców I miejsce Kamil Kubisz – Budziszewko, II miejsce Jan Majchrzak – SP3 i III miejsce Mateusz Ignasiak - Budziszewko.

W kolejnym dniu, w środę, do rywalizacji stanęła młodzież szkół gimnazjalnych. Najwięcej punktów (56) i Puchar Burmistrza zdobyli uczniowie z Gimnazjum nr 1 im. Mazurka Dąbrowskiego. Dalsze miejsca zajęli w kolejności Gimnazjum z Parkowa (50 punktów), Gimnazjum im. Przemysława ( 30 punktów), Gimnazjum z Gościejewa ( 20 punktów) i Gimnazjum nr 2 ( 18 punktów).

Natomiast w klasyfikacji indywidualnej wśród dziewczyn zwyciężyła Kinga Przybylska (G1), przed Darią Rybarczyk (Gimnazjum im. Przemysława) i Joanną Kukawką (G1), natomiast wśród chłopców zwyciężył Robert Łączak (Parkowo), przed Adrianem Kubiszem (G1) i Borysem Dolatą (Parkowo). W rywalizacji brały udział wszystkie gimnazja z terenu gminy.

W trzecim dniu (czwartek) rywalizowała młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Pierwsze miejsce i Puchar Burmistrza zdobyła młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Przemysława zdobywając 72 punkty (34 dziewczyny i 38 chłopcy), przed Zespołem Szkół Agrobiznesu (56 punktów, 36 dziewczyny i 20 chłopcy) i Zespołem Szkół im. Cegielskiego (40 punktów – 14 dziewczyny i 26 chłopcy). W klasyfikacji indywidualnej wśród dziewczyn zwyciężyła Izabella Poszwa (ZSA) przed Joanną Koplin (LO) i Agnieszką Poszwa (ZSA), natomiast wśród chłopców zwyciężył Dominik Krzyśka (LO) przed Damianem Szymańskim (ZS Cegielskiego) i Adamem Piechowiakiem (LO). Zwycięzcy otrzymali z rąk burmistrza i dyrektora RCK okolicznościowe dyplomy i pamiątkowe medale. Ponadto organizatorzy zadbali również o uzupełnianie kalorii w trakcie turnieju serwując drożdżówki i ciepłe napoje.

W sobotę 16 marca zorganizowano turniej otwarty. Do rywalizacji tym razem o nagrody zgłosiło się 9 uczestników. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym do dwóch setów wygranych. Ostateczne klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce - Michał Nowak, II miejsce - Miłosz Mumot, III miejsce - Marian Budziński. Dla najlepszych ufundowano nagrody a wszyscy uczestniczy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Organizatorem turnieju było Rogozińskie Centrum Kultury przy finansowym wsparciu Urzędu Gminy.

Powiat obornicki na 6 miejscu pośród powiatów z Wielkopolski w tenisie stołowym.

W niedzielę 24 marca w Raszkowie odbyły się Mistrzostwach Wielkopolski Zrzeszenia LZS w tenisie stołowym. Powiat obornicki reprezentowało 12 zawodniczek i zawodników, mieszkańców gmin w powiecie obornickim.

Awans do Mistrzostw Polski w tenisie stołowym

23 marca w Raszkowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Młodziczek i Młodzików.  W turnieju występowali jedynie zawodniczki i zawodnicy sklasyfikowani na miejscach od 1 do 32 w rankingu.  Rozgrywano gry indywidualne oraz drużynowe.

Klub Żeglarski Kotwica z nowymi władzami

Na początku marca 2024 odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Klubu Żeglarskiego Kotwica w Rogoźnie. Podczas zebrania powołane zostały nowe władze klubu.

Rogoźno. Rodzinne granie w zawodach organizowanych przez STS Gamaja

STS Gamaja zorganizowała rodzinne zawody. W rywalizacji wzięło blisko 70 uczestników.

Zawody w tenisie stołowym w Czempiniu

25 lutego odbyło się III Grand Prix Wielkopolski Żaczek i Żaków. W zawodach które odbyły się w Czempiniu wzięło udział troje reprezentantów klubu Warta Oborniki.