fbpx

Najlepszy wynik Hurkacza w Paryżu!

Nie ma wątpliwości, że w poprzednich latach turniej w Paryżu nie był udany dla Huberta Hurkacza. Tym razem udało się to zmienić i Polak poprawił swój najlepszy rezultat. Jak wyglądało French Open w jego wykonaniu?

 1. runda

Hubert Hurkacz rozpoczął turniej w Paryżu, mierząc się z zawodnikiem, który plasuje się na 216 miejscu w rankingu. Tym samym analitycy zakładów bukmacherskich tenis nie mieli wątpliwości, że Polak jest zdecydowanym faworytem tej rywalizacji i każdy inny wynik będzie ogromną niespodzianką. Eksperci i typerzy mieli jednak w pamięci to, że w poprzednich latach reprezentant naszego kraju również był faworytem w pierwszej rundzie, a z reguły przegrywał z kwalifikantami. W związku z tym niczego nie można było być pewnym, a sam Hurkacz miał przed sobą egzamin dojrzałości, który tym razem udało mu się zdać.

Polak w pierwszej rundzie poradził sobie z Giulio Zeppierim. Trzeba jednak przyznać, że nie było to tak łatwe starcie, jak można było się tego spodziewać. Przeciwnik Polaka wywalczył w tej rywalizacji 12 gemów, więc w ofercie zakładów bukmacherskich na tenis, jak ktoś zdecydował się na odważne zagranie w jego stronę, z pewnością był zadowolony.

Obiektywnie trzeba również przyznać, że nie był to najlepszy występ w wykonaniu naszego zawodnika. Było widać, że trochę zjadła go presja, ponieważ z pewnością zdawał sobie sprawę, w której rundzie odpadał w poprzednich turniejach w Paryżu. Mimo wszystko najważniejsze, że tym razem przeszedł tę przeszkodę i później było już tylko z górki.

2. runda

W kolejnej rundzie turnieju rywalem Polaka również był Włoch, jednak klasyfikowany na 132 miejscu. Marco Cecchinato sprawił jeszcze mniejsze problemy niż jego rodak. Hurkacz ponownie był zdecydowanym faworytem w opinii zakładów bukmacherskich i potwierdził to, tracąc w całym spotkaniu łącznie zaledwie 7 gemów. Był to o wiele lepszy występ Polaka niż w pierwszej rundzie tego turnieju, co nie powinno dziwić, ponieważ tam doszła dodatkowa presja.

Hurkacz zdecydowanie zdominował swojego przeciwnika, co pokazują statystyki. Włoch wygrał zaledwie 14% punktów po pierwszym serwisie. Polak aż pięciokrotnie przełamywał swojego przeciwnika, co tylko pokazuje, jak jednostronne było to starcie, ponieważ sam ani razu nie stracił serwisu.

Od początku do końca meczu pełna dominacja Polaka i kursy w zakładach bukmacherskich live na tenis pod under gemów w meczu były dobrym wyborem.

3. runda

W kolejnym meczu reprezentant naszego kraju miał zostać poddany najtrudniejszej z dotychczasowych prób. Jego rywalem w 3 rundzie został David Goffin, czyli były zawodnik numer 7 światowego rankingu. Belg swoje najlepsze lata ma już za sobą, jednak na mączce zawsze trzeba na niego uważać. W przypadku tego spotkania kursy proponowane przez zakłady bukmacherskie tenis były bardzo wyrównane. Minimalnie większe szansy na zwycięstwo miał Polak i jak się później okazało, były to dobre przewidywania.

Pierwszy set w tej rywalizacji był jednym z najciekawszych, który rozegrał Hubert Hurkacz w całym turnieju. Polak ostatecznie wygrał pierwszą partię w stosunku 7:5, jednak obiektywnie trzeba przyznać, że stała ona na bardzo wysokim poziomie z obu stron. Mieliśmy w niej również kluczowe wydarzenie, jakim okazała się kontuzja rywala. David Goffin nie zszedł z kortu do końca meczu i pokazał charakter, jednak ewidentnie było widać, że nie jest dysponowany na 100% możliwości i jedna noga odmówiła posłuszeństwa. Belg od tego momentu starał się ratować i jak najbardziej skracać wymiany, jednak nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu. Trzeba obiektywnie przyznać, że grając na tym poziomie nie na 100% swoich możliwości, szanse na zwycięstwo są mizerne. Zakłady bukmacherskie tenis, które są dostępne w ofercie live, od razu zauważyły problemy zawodnika z Belgii. Kursy na wygraną Polaka pomimo wyrównanego pierwszego seta znacząco spadły i były to dobre przewidywania.

Polak w 2 kolejnych partiach stracił łącznie 3 gemy, jednak obiektywnie trzeba przyznać, że główną tego przyczyną była niedyspozycja przeciwnika. Gdyby nie kontuzja, prawdopodobnie oglądalibyśmy 4, a może nawet 5 setów w tej rywalizacji, ponieważ pierwsza partia pokazała, że obaj zawodnicy grali na podobnym, wysokim poziomie.

Wynik meczu: Hubert Hurkacz vs David Goffin:

 wynik meczu superbet zaklady bukmacherskie tenis 002

7:5, 6:2, 6:1

4.      runda

Jak się później okazało, ostatnim starciem Huberta Hurkacza w Paryżu była rywalizacja z Norwegiem rozstawionym z numerem 8. Przed rozpoczęciem meczu analitycy zakładów Bukmacherskich uważali, że faworytem jest Casper Rudd. Odwołując się do wcześniejszego meczu reprezentanta Polski, przeliczniki były praktycznie takie same, jak w jego meczu z Goffinem, tylko odwrotnie w stronę rywala.

Przed startem tego spotkania większość osób zwracała uwagę na to, że Norweg jest zawodnikiem, który dysponuje jednym z najmocniejszych topspinów po Rafie Nadalu i trzeba było mocno uważać na jego forehand. Casper Rudd w mocnym stylu otworzył to spotkanie, ponieważ szybko wyszedł na prowadzenie i w pewnym momencie miał już 2 sety przewagi na koncie.

Hubert Hurkacz wrócił do tego pojedynku dopiero w 3 partii, którą udało mu się wygrać w stosunku 6:3. W tym momencie mogło się wydawać, że czeka nas 5 setówka, jednak Polak na własne życzenie zaprzepaścił swoją szansę. Hurkacz prowadził w 4 partii i miał w powietrzu piłkę przy własnym serwisie, która znacząco ułatwiłaby mu sprawy, a zamiast skończyć, dał się przełamać i był to gwóźdź do jego tenisowej trumny na kortach w Paryżu.

Jak nasz ekspert ocenia występ Huberta?

„Obiektywnie trzeba przyznać, że odpadnięcie w 1/16 finał to zdecydowanie najlepszy rezultat Polaka w całej jego dotychczasowej karierze podczas startów w Paryżu. Żałuję trochę spotkania z Norwegiem w poprzedniej rundzie, ponieważ uważam, że w przypadku zwycięstwa w tym pojedynku Hurkacz mógł nawet awansować do finału, ponieważ drabinka w dolnej części otworzyła się po odpadnięciu faworytów. Polak może mieć poczucie niedosytu, a jego rywal prawdopodobnie zamelduje się w wielkim finale, ponieważ nie spodziewam się odpadnięcia z żadnym z pozostałych rywali na dole tabelki”.

Statystyki – Hurkacz: 

  • Po raz pierwszy Hubert awansował do 4. rundy turnieju w Paryżu.
  • Polak w poprzednich latach odpadał z Roland Garros po pierwszym meczu.
  • Hubert w całym turnieju stracił 3 sety.

Zapowiedzi wydarzeń sportowych czekają na Ciebie tutaj!

hurkacz superbet zaklady bukmacherskie tenis 002

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95