Na jubileusz przejechali 680 km rowerami

Leszek Kaźmierczak pokonał na rowerze dystans 680 km na jubileusz Obornik.

Oborniki obchodzą w tym roku dostojny jubileusz 680-lecia. Oprócz oficjalnych momentów i uroczystości, nie brakuje ciekawych inicjatyw mieszkańców, a także niezwykłych wyzwań sportowych.

 

Ekstremalne zadanie wyznaczył przed sobą Leszek Kaźmierczak, prezes Obornickiego Towarzystwa Cyklistów, który postanowił przejechać rowerem 680 km. Ja postanowił, tak i zrobił. Wyznaczył trasę 62 km i pokonał ją prawie 11 razy, tak, żeby ostatecznie na liczniku przejechanych kilometrów pojawiła się liczba 680 km. Start nastąpił w sobotę, 29 czerwca w samo południe, a przejechanie całego dystansu zabrało prawie 24 godz.

 

Do pomocy w pokonaniu całego dystansu zgłosił się Krzysztof Naskręt z teamu QBOOK Poznań, doświadczony uczestnik wielu ultra maratonów rowerowych. Panowie razem, przy wsparciu na wielu odcinkach innych kolarzy, walczyli z dystansem, skrajnymi upałami, nocą i ostatecznie zrealizowali plan.

 

Ogromne gratulacje i podziw.

 

Jak podsumował całe przedsięwzięcie Leszek Kaźmierczak, najgorsze były wysokie temperatury, które sięgały 38 stopni. Całość oczywiście rozgrywała się w głowie i tu nieodzowne było wsparcie doświadczonego Krzysztofa Naskręta. Ogromną pomoc dały „trzepaki” z OTC Oborniki i Pauliny za zabezpieczenie nocnej jazdy. Po całości zbawienna oczywiście była kąpiel pod natryskami udostępnionymi przez Obornickie Centrum Sportu oraz profesjonalny masaż wykonany przez Waldemara Krzyścina.

 

Najmniejsza nawet pomoc, w postaci chociażby przejechania jednej wspólnej pętli, umożliwiła zrealizowanie tego ekstremalnego wyzwania: przejechania rowerem 680 km.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież