Grzegorz Ziembiński zwycięzcą 7. Rogozińskiego Półmaratonu Przemysła ll

| Łukasz | Biegi

Grzegorz Ziembiński został zwycięzcą 7. Rogozińskiego Półmaratonu Przemysła ll.

1h 16 min i 59 sekund potrzebował tegoroczny zwycięzca rogozińskiego półmaratonu do pokonania trasy biegu. W kategorii mężczyzn kolejne miejsce zajął Jakub Najmowicz a najniższy stopień podium przypadło Tomaszowi Bielawskiemu.

Co ciekawe w pierwszej "10" nie było żadnego z najlepszych zawodników w roku 2021. Obrońca tytułu, Wojciech Grabiński, przez wiele kiloametrów był w najlepszej 4 biegu. Kilka kilometrów przed metą był nawet 2. Po zawodach przyznał, że na 18 km rywalizacji miał problemy. 7. Półmaraton ukończył, ale miejsce 39 z czasem 01:35:06 na pewno nie satysfakcjonowało rogoźnianina. Wicelider ubiegłorocznej edycji Filip Janczak zajął 44 miejsce. Znakomity biegacz traktował zawody w Rogoźnie treningowo.

1 POL ZIEMBINSKI Grzegorz (4) Manufaktura Mieszkan 1981 M40 - 1 01:16:59
2 POL NAJMOWICZ Jakub (373) Patryk Bogucki - Strefa Biegania 1992 M30 - 1 01:19:40
3 POL BIELAWSKI Tomasz (238) Drużyna Szpiku Granowo 1991 M30 - 2 01:21:56

Wyniki końcowe 7. Rogozińskiego Półmaratonu Przemysła ll.

PZLA Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 m

Sebastian Nowicki wystartował w PZLA Mistrzostwach Polski w biegu na 10 000m.

Steel Run Rogoźno 2024 - Biegi Charytatywne

Ponownie zapraszamy na imprezę sportową Steel Run Rogoźno 2024 - Biegi Charytatywne, która odbędzie się 17 marca 2024. Elektroniczne zapisy zostały już zakończone, można jednak zapisać się na biegi dziecięce oraz biegi na 10 i 5 km w dniu zawodów.

XV Chrustowski Bieg Zimowy odbył się w trudnych warunkach (foto, film)

Uczestnicy XV Chrustowskiego Biegu Zimowego byli zadowoleni z poziomu organizacji imprezy. Narzekali jednak na pogodę.

Dorota Lutomska i Maciej Soloch najszybsi w Chrustowie (film)

Dorota Lutomska wśród kobiet, a Maciej Soloch wśród panów byli najszybsi w XV Chrustowskim Biegu Zimowym.

Chrustowo. W sobotę pobiegną ponad 10 km

W sobotę w Chrustowie pobiegną już po raz 15. O 11 wystartuje Chrustowski Bieg Zimowy.

Kolejny brązowy medal dla Sebastiana Nowickiego!

Sebastian Nowicki zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. W Drzonkowie odbył się bieg przełajowy na 9 km.

Podsumowanie XIV Biegu Niepodległości 2023 w Obornikach

XIV Bieg Niepodległości w Obornikach ponownie przyciągnął sporą ilość amatorów biegania i osób, które poprzez udział w tym wydarzeniu manifestowały swój patriotyzm. W tym roku na linii startu stanęło 675 biegaczy. Bieg na 5 km ukończyło 396 osób, dystans 10 km pokonało 289 osób.