Festyn Młynarski w Muzeum Młynarstwa w Jaraczu

  Festyn Młynarski w Muzeum Młynarstwa w Jaraczu

Już w najbliższą niedzielę - 28 września w godzinach 11.00-17.00 serdecznie zapraszamy na Festyn Młynarski do Muzeum Młynarstwa w Jaraczu. Na przybyłych w tym dniu do Jaracza gości czekać będą wystawy poświęcone młynarstwu oraz szereg atrakcji.

Najbardziej widowiskowe z pewnością okażą się próby uruchamiania wiatraka. Można liczyć na zobaczenie go w ruchu,  bo najbliższe dni mają nam przynieść wietrzną pogodę.  Ciekawie zapowiadają się też  pokazy pracy dawnych maszyn rolniczych. Wśród nich zobaczymy legendę polskiego rolnictwa - traktor Ursus C-45 "Bombaj". Na placu przed wiatrakiem wystąpią zaprzyjaźnione z muzeum zespoły: "Maniewiacy", Zespół Pieśni i Tańca "Szreniawa",  "Rożnowianie" oraz Obornicka Orkiestra Dęta.

Dla najmłodszych przygotowane będą stanowiska edukacyjne i plastyczne. Na terenie muzeum staną również kramy z rękodziełem. Postacią- legendą, która zaszczyci swą obecnością Festyn Młynarski będzie młynarz  modelarz Jan Ekiel ze Zgierza, którego barwne opowieści przeniosą nas w świat dawnego młynarstwa.

festyn-mlynarski-2014

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież