Skip to main content

Rogoźno. Orkiestra dla Miasta – Miasto dla Orkiestry

| Marcin | Zapowiedzi kultura
foto: edycja archiwum RCK
foto: edycja archiwum RCK

21 października 2023 odbędzie się koncert Orkiestry Dętej im. E. Korybalskiego w Rogozińskim Centrum Kultury, cel szczytny – muzycy zbierają fundusze na nowy instrument! Każdy zakupiony bilet przybliży muzyków do zakupu nowego instrumentu. Bilety będzie można zakupić bezpośrednio przed koncertem. Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00. Próby do tego wydarzenia trwały jeszcze wczoraj, artyści zapowiadają kilka niespodzianek!

Orkiestra Dęta z Rogoźna to grupa ponad trzydziestu muzyków. W 2012 roku orkiestra przyjęła nazwę Orkiestra Dęta im. Edmunda Korybalskiego. Edmund Korybalski był pierwszym dyrygentem i instruktorem rogozińskiej orkiestry. To właśnie on namówił kilku uczniów ówczesnego technikum mechanicznego do pierwszego występu w 1969 roku w czasie szkolnej wywiadówki. Do rozwoju orkiestry przyczynili się wówczas ówczesny dyrektor szkoły - Czesław Lewandowski oraz dyrektor „Rofamy” - Stanisław Binek.

Koncert odbedzie się 21.10.2023 o godzinie 18:00 w Rogozińskim Centrum Kultury, koszt biletu 20 zł.

Rogoziński Bożonarodzeniowy Jarmark już w niedzielę

W niedzielę 10 grudnia odbędzie się w Rogoźnie świąteczny jarmark.

Kino powraca do Obornickiego Ośrodka Kultury

Obornicki Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie z filmowymi premierami. Na kinomanów czekają: "Uwierz w Mikołaja", 'Wonka, "Trolle 3" i "Chłopi".

Obornickie Katarzynki już od piątku w bibliotece

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy przeżyje w najbliższy weekend prawdziwe oblężenie. W dniach 24 - 26 listopada odbędą się bowiem Katarzynki.

Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie z Argentyną

Klub Podróżnika zaprasza na podróż do Argentyny. Spotkanie odbędzie się w OOK 9 grudnia.

11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości w Rogoźnie

Gmina Rogoźno zaprasza na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Maki w OOK

Książka „Maki” to spore wyzwanie czytelnicze z literaturą obozową. Książka o radzeniu sobie z własnymi trudami i walką o przetrwanie i przebaczenie w obozie koncentracyjnym Auschwitz Birkenau.

Budziszewko zaprasza na konkurs latawców

Budziszewko będzie tegorocznym gospodarzem konkursu latawców. Odbędzie się on w ostatni weekend października.