DŻEM nadal w wyśmienitej formie !

dzem ook

Zespół DŻEM powstał w roku 1973 z inicjatywy Adama i Beno Otrębów oraz Pawła Bergera. W tymże 1973 roku dołączył wokalista Ryszard Riedel a następnie w 1978 roku gitarzysta Jerzy Styczyński.

W 1980 roku zespół zadebiutował przed dużą publicznością na festiwalu w Jarocinie gdzie zdobył wyróżnienie . W 1985 roku ukazał się debiutancki album grupy ,,Cegła”. Album ten uważany jest za kultowy w historii polskiego rocka. Kolejne albumy to miedzy innymi ,,Absolutely Live”, ,,Zemsta nietoperzy”, ,,Najemnik”, i ,Detox”. We współpracy z Tadeuszem Nalepą zespół nagrał album ,,Numero Uno”

Zmarłego w 1994roku Ryszarda Riedla zastąpił Jacek Dewódzki. Oddając hołd zmarłemu wokaliście odbył się koncert utrwalony na płycie ,,List do R. na 12 głosów”. Kolejnym wokalistą zespołu w roku 2001 został Maciej Balcar.

W sobotę 28 lutego w Obornickim Ośrodku Kultury odbył się prawie trzygodzinny, wyjątkowy koncert bluesowo rockowej formacji DŻEM. Zespół gościł w Obornikach po raz trzeci. 35 lat działalności, wiele nagranych płyt, setki koncertów zaowocowało profesjonalizmem, charyzmą oraz umiejętnością wytworzenia niepowtarzalnego klimatu.

Na koncert przyszli ci ze szkoły podstawowej i emeryci. Różnica wieku nie była przeszkodą aby się wspaniale bawić, co świadczy o tym jakie szerokie grono odbiorców ma grupa DŻEM. Takie hity jak ,,Whisky”, ,, Czerwony jak cegła” czy ,,W życiu piękne są tylko chwile” były odbierane przez publiczność w szczególny sposób wywołując eksplozję pozytywnych emocji.

Koncert miał charakter ,,marynarkowy” czyli na stojąco i nikt nie wie czy było 400, 500 czy więcej szczęśliwców którzy dostąpili udziału w tej uczcie duchowej.

Po autografy trzeba było stać w sporej kolejce a w zaimprowizowanym sklepiku z płytami, plakatami, koszulkami ze stosownym nadrukiem tudzież innymi gadżetami też był spory ruch.

W koncercie przez duże ,,K” zespół zagrał w składzie: Maciej Balcar-śpiew, Adam Otręba-gitara, Benedykt Otręba-gitara basowa, Jerzy Styczyński-gitara, Janusz Borzucki- instrumenty klawiszowe oraz Zbigniew Szczerbiński-perkusja.

Brawo Ośrodek Kultury! Prosimy o więcej takich imprez.

 

Dodaj komentarz

Zasady:
Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres redakcja@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież