fbpx

Jeszcze raz o koncercie Stanisława Soyki (foto)

Artysta najwyższego formatu, odnajdujący się w różnych gatunkach muzyki. Na scenie Obornickiego Ośrodka Kultury stworzył klimat niepowtarzalnej uczty muzycznej. Jak sam zaznaczył  w wywiadzie po koncercie było to możliwe dzięki wspaniałej obornickiej publiczności.

Stanisław Soyka wystąpił w towarzystwie Marcina Lamcha grającego na kontrabasie, Przemysława Gregera grającego na gitarze, Kuby Sojki śpiewającego i grającego na perkusji, Antoniego Gralaka- trębacza oraz ,, Jego Eminencji” Zbigniewa Brysiaka po mistrzowsku władającego perkusjonaliami.

W koncercie usłyszeliśmy między innymi: ,,Cud niepamięci”, ,,Są na tym świecie rzeczy” czy  ,,Tango Warszawo”  dobrze znane utwory z repertuaru Soyki.

W roku 2013 artysta wydał płytę  ,,Stanisław Soyka w hołdzie Mistrzowi- Live”. Płyta poświęcona jest twórczości Czesława Niemena. W obornickim koncercie nie zabrakło utworów z repertuaru wspomnianego Czesława Niemena.

To było wielkie muzyczne wydarzenie na scenie Obornickiego Ośrodka Kultury. Po koncercie można było nabyć płyty Stanisława Soyki, uzyskać autograf z dedykacją a nawet zrobić sobie fotkę z artystą.

Cała galeria z koncertu Stanisława Soyki w Obornikach ->http://www.eoborniki.pl/galerie-zdj/category/234-2015-01-31-soyka.html