Niedziela Marcińska

W niedzielę 20 listopada 2011 roku w świetlicy wiejskiej w Gościejewie odbyła się impreza aktywizująca pod nazwą "Niedziela Marcińska" organizowana przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie "Dolina Wełny" w partnerstwie z Gminą Rogoźno.

Przybyli na nią, oprócz mieszkańców sołectwa Gościejewo na czele z sołtysem Ludwikiem Skibińskim, również burmistrz Rogoźna Bogusław Janus wraz z małżonką, z-ca burmistrza Krzysztof Ostrowski, sekretarz gminy Iwona Sip-Michalska i przedstawiciele "Doliny Wełny" - wszystkich przybyłych powitała Dyrektor Zespołu Szkół w Gościejewie Longina Pijanowska. Impreza rozpoczęła się od przedstawienia legendy o Świętym Marcinie i tradycji rogali marcińskich. Następnie zaprezentowane zostały zwyczaje ludowe oraz przeprowadzono konkurencje plastyczne i dotyczące gwary poznańskiej.

Po wyczerpujących konkurencjach wszyscy goście zasiedli do wspólnego spożywania  przepysznych rogali Marcińskich, które smakowały niesamowicie. Po części odbywającej się w środku sali wszyscy goście przeszli na zewnątrz gdzie odbyło się wspólne ognisko i puszczanie podświetlanych lampionów zrobionych przez dzieci i ich rodziców podczas konkurencji. Po ognisku osoby lubiące rozgrywki umysłowe udały się z powrotem do sali na turniej szachowy. Impreza odbywająca się w piękne niedzielne popołudnie przyniosła wszystkich uczestnikom niezapomniane wrażenia.

red. Daniel Lis

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież