Skip to main content

Krzysztof Kowalewski w Obornikach.

| T.Rojna | Rozrywka
Krzysztof Kowalewski w Obornikach.

Za nami już drugie spotkanie z cyklu „Kanapa Kota” w którym to na tytułową kanapę zapraszani są znani polscy aktorzy. Spotkanie odbyło się 25 marca br. w Obornickim Ośrodku Kultury a gościem tego spotkania był Krzysztof Kowalewski.

…Krzysztof Kowalewski absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie którą ukończył w 1960 roku, i w tymże roku zadebiutował w „Krzyżakach” Aleksandra Forda. Aktor znany jest z wielu polskich filmów, wymieńmy choćby: „C. K. Dezerterzy” Janusza Majewskiego czy komedie „Nie ma róży bez ognia”, „Brunet wieczorową porą”, „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz” czy kultowy „Miś” Stanisława Barei. Do dziś aktor wystąpił w 120 filmach i serialach telewizyjnych. Poza sceną i filmem aktor od lat związany jest z Teatrem Polskiego Radia. Radiosłuchaczom aktor jest znany przede wszystkim z tytułowej roli w słuchowisku „Kocham pana panie Sułku”, emitowanym na falach Programu Trzeciego Polskiego Radia….

Gospodarzem i moderatorem obornickiego spotkania, tak jak poprzednio był niekwestionowany autorytet w dziedzinie kina i filmu, dr Wiesław Kot. Ciekawostki z całego życia zawodowego gościa, kulisy pracy aktorskiej, śmieszne sytuacje z planów filmowych i poza nimi czy wspomnienia z czasów studenckich aktora wypełniły ponad dwugodzinne spotkanie. Gość odpowiadał również na pytania publiczności, a na pianinie akompaniował zaprzyjaźniony z naszym ośrodkiem poznański muzyk – Piotr Wiza.

 

Sławomir i Kajra: Wakacje zawsze są bardzo pracowite, to jest u nas czas żniw. Odpoczniemy w styczniu

Podczas kiedy inni wypoczywają na plażach, piosenkarze w wakacje są bardzo zajęci. Występują na festiwalach i biorą udział w różnych innych wydarzeniach muzycznych, w Polsce i poza jej granicami. Sławomir i Kajra podkreślają, że koncerty na żywo i spotkania z fanami niezwykle ich cieszą, a czas s...

Mała czarna – koncerty przy Młynie Dahlmanna

OOK w lipcu zaprasza na cykl koncertów przy Młynie Dahlmanna w Obornikach.

Rogoźno. Wakacyjny Piknik 17-tego południka

Niezdecydowanych zachęcamy do udziału w Wakacyjnym Pikniku 17.południka.

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pn. „Wspomnienia z dawnej pracy”

Grupą docelową szóstej edycji zabawy „Wspomnienia z dawnej pracy” byli mieszkańcy województwa wielkopolskiego i lubuskiego w wieku 50+.

Wspomnienia z dawnej pracy - konkurs dla osób 50+

Aplikuj.pl zaprasza mieszkańców województwa wielkopolskiego na małą wycieczkę do przeszłości. Chcielibyśmy nie tylko dać Wam możliwość zdobycia wspaniałych nagród, ale też dostarczyć Wam garść pozytywnych emocji związanych ze wspomnieniem dawnej pracy. Zachęcamy do zabawy i p...

Ostatni dzwonek na zgłoszenie się na mikroFonie 2022

Termin zgłoszenia do konkursu mija 4 marca 2022. Zgłoszenia należy składać do OOK, RCK i GOK.

Uwaga mamy do rozdania 2 podwójne bilety na BNP Paribas Idę do kina.

 Organizatorzy cyklu BNP Paribas Idę do kina ufundowali dla naszych czytelników 2 podwójne bilety na wybrany seans filmowy. Seanse odbywać się będą 22.02.2022 w Sali OOK. Do wyboru są następujące filmy: