Krzysztof Kowalewski w Obornikach.

Krzysztof Kowalewski w Obornikach.

Za nami już drugie spotkanie z cyklu „Kanapa Kota” w którym to na tytułową kanapę zapraszani są znani polscy aktorzy. Spotkanie odbyło się 25 marca br. w Obornickim Ośrodku Kultury a gościem tego spotkania był Krzysztof Kowalewski.

…Krzysztof Kowalewski absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie którą ukończył w 1960 roku, i w tymże roku zadebiutował w „Krzyżakach” Aleksandra Forda. Aktor znany jest z wielu polskich filmów, wymieńmy choćby: „C. K. Dezerterzy” Janusza Majewskiego czy komedie „Nie ma róży bez ognia”, „Brunet wieczorową porą”, „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz” czy kultowy „Miś” Stanisława Barei. Do dziś aktor wystąpił w 120 filmach i serialach telewizyjnych. Poza sceną i filmem aktor od lat związany jest z Teatrem Polskiego Radia. Radiosłuchaczom aktor jest znany przede wszystkim z tytułowej roli w słuchowisku „Kocham pana panie Sułku”, emitowanym na falach Programu Trzeciego Polskiego Radia….

Gospodarzem i moderatorem obornickiego spotkania, tak jak poprzednio był niekwestionowany autorytet w dziedzinie kina i filmu, dr Wiesław Kot. Ciekawostki z całego życia zawodowego gościa, kulisy pracy aktorskiej, śmieszne sytuacje z planów filmowych i poza nimi czy wspomnienia z czasów studenckich aktora wypełniły ponad dwugodzinne spotkanie. Gość odpowiadał również na pytania publiczności, a na pianinie akompaniował zaprzyjaźniony z naszym ośrodkiem poznański muzyk – Piotr Wiza.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież

Kultura

Oborniccy Fanatycy zapraszają do wspólnego uczcz…

18-12-2018 | Wyświetleń:290

Oborniccy Fanatycy zapraszają do wspólnego uczczenia 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. ...

Koncert Wiedeński

17-12-2018 | Wyświetleń:203

Zapraszamy na Koncert Wiedeński, który odbędzie się 27.stycznia 2019 roku w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu. ...

Czas na jarmark świąteczny w Rogoźnie (film)

15-12-2018 | Wyświetleń:562

Plac Karola Marcinkowskiego w Rogoźnie w sobotnie popołudnie znów ożyje.

Zostań wolontariuszem WOŚP

12-12-2018 | Wyświetleń:204

Obornicki sztab Wiekiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zachęca do zgłaszania się wolontariuszy.

Muzyka metalowa zabrzmi w OOK (film)

12-12-2018 | Wyświetleń:176

W Obornickim Ośrodku Kultury ponownie zabrzmi muzyka metalowa w ramach V edycji StormFestu.

Mikołajki Sołeckie w Ryczywole (film)

09-12-2018 | Wyświetleń:538

W sobotę 8 grudnia w Ryczywole odbyły się tradycyjne Mikołajki Sołeckie.