Operetkowo i karnawałowo w OOK

Tak, tak to już 52 spotkanie z solistami lekkiej muzy. W Koncercie Karnawałowym który odbył się 4 stycznia br. poza dobrze znanymi obornickiej publiczności artystami scen poznańskich, Agnieszką Wawrzyniak i Bartoszem Kuczykiem wystąpili soliści Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej: Julia Litvinowa, Vladimir Holkin, Ołeksandr Prokopienko oraz tancerka Marina Ostapei.

Solistom towarzyszył zespół muzyczny w składzie: Wiesław Stieler - pianino, Sebastian Stieler – gitara basowa i Paweł Dybczyński – skrzypce. Należy dodać iż artyści z Kijowa już gościli w Obornickim Ośrodku Kultury 30 stycznia ubiegłego roku.

 

W programie poza repertuarem operetkowym znalazły się światowe szlagiery muzyki rozrywkowej. Między innymi usłyszeliśmy utwór Paula Abrahama „Moja mama pochodziła z Jokohamy”, arię Giuditty Franza Lehára pod tytułem „Kto me usta całuje ten śni”,   „Przetańczyć całą noc”, utwór z musicalu „My Fair Lady” Fredericka. Loewe, „Bésame Mucho” piosenkę meksykańskiego kompozytora Consuelo Velázqueza czy arię z operetki „Baron cygański” Johanna Straussa -„Wielka sława to żart”.

Koncert poprowadził Bartosz Kuczyk, za realizację dźwięku odpowiedzialny był Piotr Orłowski, nad światłami czuwał Marcin Samolczyk a scenografię przygotowała Jadwiga Majchrzak – Zagrodnik.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież