Oborniki. Koncert zespołu IRA przez duże „K”

Królowie polskiego rocka czyli zespół „IRA” mimo że już 30 lat na scenie nadal w wyśmienitej formie czego dowiódł obornicki koncert.

Profesjonalizm w każdym calu, wspaniały kontakt z publicznością, należy dodać że w różnym wieku i program koncertu na który składały się prawie same hity, zarówno te najnowsze oraz wylansowane wiele lat temu. Przytoczmy kilka tytułów: „Wybacz”, „Ona jest ze snu”, „Parę chwil’, „Mój dom”, „Nadzieja” czy „Bierz mnie”. Porcję wyjątkowych doznań zapewniła akustyczna wersja utworu „Twój cały świat”. Nie obyło się oczywiście bez wspólnych zdjęć i  setek autografów.   25 listopada Obornicki Ośrodek Kultury pękał w szwach i mimo że było ciasno fani rocka i nie tylko wyszli usatysfakcjonowani. 

... Zespól powstał w 1987r. w  Radomiu z inicjatywy gitarzysty Jakuba Płucisza. W początkowym okresie swojej działalności grupa wykonywała łagodną odmianę heavy metalu. Albumy grupy  „Mój dom”, „1993 rok” i „Ira Live” wydane w początkowym okresie działalności, osiągnęły wielotysięczne nakłady co pozwoliło zespołowi błyskawicznie awansować do czołówki polskiego rocka.  Zespół ma w dorobku kilkanaście albumów, wiele singli i teledysków. Ostatni album nagrany w maju 2016 roku nosi tytuł „My”. W Obornikach zespół wystąpił w składzie: Artur Gadowski – śpiew, Piotr Sujka – gitara basowa, Wojciech Owczarek – perkusja, Sebastian Piekarek – gitara i Piotr Konca – gitara…

 

Dodaj komentarz

Zasady:
Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres redakcja@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież