fbpx

Oborniki.„Muzyczne zaduszki” - szósta edycja

Oborniki.„Muzyczne zaduszki” - szósta edycja

 "Muzyczne Zaduszki" to już dobrze znany cykl jesiennych, kameralnych spotkań organizowanych przez Obornicki Ośrodek Kultury.

Tegoroczny, już szósty zaduszkowy wieczór odbył się 4 listopada, a poświęcony był   zmarłemu 15 marca br. Wojciechowi Młynarskiemu. Artystycznego dorobku Pana Wojciecha nie sposób przecenić.

Któż nie pamięta takich tekstów jak choćby:  „Nie ma jak u mamy”, „Tango retro”, „Moje serce to jest muzyk”, „W co się bawić”, „W Polskę idziemy”, „Róbmy swoje” czy „Jesteśmy na wczasach”.

Przy pysznej kawie i ciasteczku te i wiele innych piosenek Młynarskiego przypomnieli: Anna Wólczyńska, Daniel Dobiegała, Weronika Strzępka, Adam Szymański, Aleksandra Bukowska, Łukasz Ból, Sandra Kamińska, Lech Faron i Marcin Samolczyk który jest pomysłodawcą cyklu i reżyserem wszystkich spotkań. Instrumentalnie wokalistów wspierał, z resztą już nie pierwszy raz poznański muzyk Robert Stachowiak, a nastrojowy, jesienny wystrój sali oraz kulinarne pyszności przygotowała niestrudzona Jadwiga Majchrzak-Zagrodnik.