KORTEZ w Obornikach.

kortez ook

Przy skąpym oświetleniu i po brzegi wypełnionej widowni w ostatnią niedzielę lutego w Obornickim Ośrodku Kultury wystąpił Kortez. Muzyk o którym dwa lata temu mało kto słyszał. W szkole muzycznej Kortez uczył się gry na pianinie i puzonie, jednak zainspirowany muzyką graną przez Clrenda Greenwooda zaczyna grać na gitarze. Dzięki dziennikarzowi muzycznemu Piotrowi Stelmachowi, na antenę radiowej „Trójki” w styczniu 2015roku trafia utwór Korteza „Zostań”.

I stało się, popularność muzyka gwałtownie rośnie, jego utwory trafiają na listy przebojów, gra dużo koncertów a jego melancholijna twórczość zdobywa coraz szersze rzesze zwolenników.

 „Joe”, „Ćma barowa”, „Bumerang”, „Pocztówka”, „Z imbirem” czy chyba najbardziej znane „Od dawna już wiem” i „Zostań” to utwory które między innymi usłyszeliśmy w obornickim koncercie. Muzykowi akompaniował  grający na fortepianie Krzysztof Domański.

Gość obornickiej publiczności poza rozdaniem wielu autografów z dedykacjami znalazł czas na rozmowę ze swoimi fankami i fanami. Płyty artysty rozeszły się jak ciepłe bułeczki.

Miłym akcentem przed samym koncertem było „obowiązkowe” imbirowe ciastko.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież