Dzień Jaracza i Rożnowic

fot. UM RogoźnoW  piękne, słoneczne popołudnie 4 czerwca Rada Sołecka sołectwa Jaracz wraz z sołtysem Bartoszem Perlicjanem i Wielkopolskie Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT w Rożnowicach zorganizowały wspólnie tradycyjne już święto pod nazwą "Dzień Jaracza i Rożnowic".

Festyn odbył się na placu obok świetlicy wiejskiej i boiska sportowego z udziałem licznych mieszkańców chcących aktywnie i za razem miło spędzić czas w gronie swoich sąsiadów i znajomych. Wydarzenie uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście w osobach burmistrza Rogoźna Bogusława Janusa i jego zastępcy Krzysztofa Ostrowskiego, radnego Rady Miejskiej Adama Jóźwiaka, dyrektora WCPB MONAR-MARKOT Marka Stefaniaka i księdza Jana Andrzejewskiego z Parkowa.

Wśród licznych mieszkańców uczestniczących we wspólnym święcie znaleźli się między innymi Gertruda Czarnecka sprawująca przez ostatnie 16 lat funkcję sołtysa Jaracza i lokalny pasjonat historii oraz kolekcjoner Marian Winiecki. Organizatorzy zapewnili wszystkim przybyłym moc atrakcji. Były przejażdzki bryczkami, motorami należącymi do członków klubu motocyklowego w Rogoźnie, turniej piłki nożnej, gry i zabawy. Festynowi cały czas towarzyszyła muzyka. Skosztować można było pysznej grochówki i kiełbasek z grilla, chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem, znakomitego ciasta, kawy i herbaty. Rodziny mogły stanąć w szranki w przeciąganiu liny, a mamy w wyścigach skoków w workach. Szczególną atrakcją był pokaz urządzony przez strażaków z OSP Parkowo.

Gdy druhowie profesjonalnie ugasili płonący samochód polali najmłodszych wodą z węża fundując im znakomitą zabawę, orzeźwienie i ciekawy efekt wizualny w postaci tęczy. Na zakończenie festynu odbyła się zabawa taneczna. Mieszkańcy Jaracza i Rożnowic bawili się wspaniale, spędzając niezapomniane sobotnie popołudnie.źródło UM Rogoźno, red.BC

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież