Tradycyjne pożegnianie zimy w Jaraczu (foto)

Tradycyjne pożegnianie zimy w JaraczuPogoda w tym roku jest bardzo łaskawa, jednak tradycji musi stać się zadość i z godnością trzeba było pożegnać Zimę. Najskuteczniej przeganianie zimy wychodzi w Jaraczu, gdzie 23 marca odbyło się oficjalne topienie Marzanny.

Tradycyjna w naszym regionie impreza przyciąga wielu sympatyków. W zeszłym roku topiliśmy Marzannę w typowo zimowej scenerii, w tym roku towarzyszyła nam wiosenna pogoda.

Organizator imprezy Muzeum Młynarstwa w Jaraczu zapewnił podstawowe atrybuty potrzebne do wykonania własnej Marzanny. Trzeba było tylko przywieźć ze sobą elementy dodatkowego przystrojenia kolorowej kukły.  

W tym roku po raz pierwszy wykonaliśmy zbiorowe zdjęcie wszystkich uczestników. Jako jedyni posiadamy te zdjęcia.

Kolorowy korowód przemaszerował przez główną bramę Muzeum i skierował się nad Wełnę, gdzie przygotowane kukły spalono i wrzucono do Wełny z nadzieją, że skutecznie wystraszymy zimę na co najmniej 8 miesięcy. W dalszej części niespodziewanie na polanie pojawiła się prawdziwa WIOSNA.

Łącznie w korowodzie były 44 Marzanny!!

więcej zdjęć w galerii -->

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież