Sapartowski Teatr Lalek Dudula w ryczywolskiej Bibliotece

W dniu 16.01.2013 r. na zaproszenie pań bibliotekarek, bibliotekę w Ryczywole odwiedził Teatr Lalkowy Dudula z przedstawieniem „Dwa koziołki” na podstawie legendy Tadeusza Kraszewskiego.

Na wstępie wszystkich zebranych przywitała p. Aldona Janc i wprowadziła dzieci w świat legend o Poznańskich Koziołkach, zapraszając widownię do obejrzenia spektaklu. Na Sali wypełnionej po brzegi zapanował spokój i cisza. Cała legenda opowiadała o tym skąd wzięły się dwa koziołki na Starym Rynku na ratuszu i dlaczego mieszkają tam do dziś.

Cała sztuka składała się z trzech części. Na koniec zaśpiewana była piosenka pt.: „Sen o Poznaniu”. Po spektaklu, dzieci chętnie ustawiały się do zdjęć z bohaterami legendy: Z koziołkami, babcią Michałowom, Kasią, Pietrkiem, trębaczem Mateuszem , Grajdołkiem czy na tle ratusza.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież