fbpx

To fantastyczne! 5 książek, które zabiorą Cię w podróż do innego świata

Fantastyka to jeden z najpopularniejszych i najchętniej czytanych gatunków literackich. Książek do wyboru jest bardzo dużo, niestety wiele z nich napisana jest według powielanych szablonów i ponownie wykorzystanych wzorców. Należy pamiętać, że Kraina Fantazji jest ogromna, niezwykle bogata, różnorodna i potrafi zachwycić każdego, nawet najbardziej wymagającego czytelnika.

Dziś przedstawiamy wam pięć niezwykłych książek z gatunku fantastyki. Lista nie jest długa - ale każdemu z wymienionych autorów udało się wnieść do gatunku coś wyjątkowego, naprawdę oryginalnego. Zapewniamy, że są to książki warte uwagi.

„Oko Pustyni”, Richard Schwartz

43131678 raznoe 13064410 oko pustyni

"Oko pustyni" to kontynuacja serii "Tajemnica Askiru". Nie martwcie się, jeżeli potrzebujecie małego przypomnienia odnośnie akcji. Autor napisał  krótkie wprowadzenie, w którym przypomina minione wydarzenia. W trzeciej części sagi autor powraca do pustynnego królestwa Gasalabadu, do którego już w poprzednim tomie trafili bohaterowie. Po wyrwaniu się z rąk handlarzy niewolników, rozdzielona drużyna odnajduje się i powraca do realizacji przerwanego zadania. Aby uzyskać sojuszników w walce z nieustannie rosnącym w siłę Imperium Thalaku przyjdzie im zmierzyć się z politycznymi intrygami, spiskami oraz z mroczną magią… Możesz przenieść się to tego magicznego świata już dziś, czytając ebook Richarda Schwartza „Oko Pustyni”.

„Ocalić przyszłość”, Ireneusz Osłowski

63394010 ireneusz oslowski ocalic przyszlosc

Jeżeli lubicie książki SF z kosmosem w tle ta pozycja musi znaleźć się w waszej kolekcji! Najnowsza powieść Ireneusza Osłowskiego to książka z gatunku „twarda fantastyka naukowa”, poruszająca znane i entuzjastycznie przyjmowane przez wielu czytelników tematy: powstanie cywilizacji ziemskiej, wpływ jaki wywarli na nią przybysze z przestrzeni kosmicznej, walka o wpływy, zderzenie kultur. W trakcie czytania zagłębiamy się wraz z bohaterami w kosmiczną przestrzeń i docieramy na sam koniec galaktyki. Jej lekturę niektórzy porównali do oglądania najlepszych filmów fantastycznych…

„Wyrzutek”, Erin Hunter

56358302 erin hunter 22366957 wyrzutek

Lubicie koty? Jeżeli tak to z pewnością chcielibyście przenieść się na chwilę do magicznego, kociego świata? Erin Hunter daje Wam taką możliwość!  Polecamy kolejną część serii „Potęga Trójki” z cyklu „Wojownicy”. Tym razem bohaterowie powieści  wyruszą w odległe góry, by wykonać pewne zadanie. W czasie wyprawy Ostrokrzewiasta Łapa, Lwia Łapa i Sójcza Łapa poznają historię Wielkiej Wędrówki, a Czytelnik może sobie przypomnieć o tym, co wydarzyło się we wcześniejszych tomach cyklu „Wojownicy”. Gwarantujemy, że nie obejdzie się bez problemów i niebezpiecznych przygód!

„Iris McBlack. Kryształowe serce”, Michał Bergel

62969975 michal bergel iris mcblack krysztalowe serce tom 1

Michał Bergel wykreował oryginalny i niezwykle malowniczy świat pełen ciekawych bohaterów. Mimo tego, że książka skierowana jest raczej do nastolatków, porwie również starszych miłośników fantastyki. Główna bohaterka, Iris McBlack, wyrusza w podróż do równoległego świata zwanego Czajniczkiem, gdzie czeka ją wiele wyzwań i zadań, z którymi przyjdzie jej się zmierzyć. Ten niesamowity świat, zaskakujący swoją mocą, niestety chyli się ku upadkowi. Każda rzeczywistość, nawet ta względnie idealna, ma swoje problemy, z którymi musi się mierzyć. Czy Iris okaże się ratunkiem dla Czajniczka? Czy uda jej się ocalić Oliwię? Czy obie dziewczyny trafią do domu? I wreszcie, jakie konsekwencje przyniesie ucieczka z Czajniczka?

„Zima czarownicy”, Katherine Arden

50797722 katherine arden zima czarownicy

Na koniec książka z elementami słowiańskiej mitologii. Wasilisa Pietrowna to dzielna, dzika i nieposkromiona dziewczyna. Widzi to, co dla innych jest niewidzialne. Udało jej się ocalić Moskwę, choć musiała zapłacić za to wysoką cenę. To jednak nie koniec wojny - u bram czyha wróg, którego Wasia nie jest w stanie odeprzeć sama. Z powodu nadciągającej na Ruś ciemności przyjdzie jej zawrzeć nieoczekiwane sojusze, odnaleźć w sobie moc, o której istnieniu nie wiedziała, i wreszcie odkryć, kim naprawdę jest. „Zima czarownicy” to mądra i zdecydowanie, choć nienachalnie, feministyczna opowieść o poszukiwaniu swojej drogi w życiu, a także o odwiecznej walce dobra ze złem i różnych jej obliczach.