fbpx

Niesamowity Maanam - ich cudowne teksty piosenek!

Maanam to jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych w Polsce. Nie można nie znać tego zespołu. Charyzmatyczna Kora tworzyła jedne z najlepszych tekstów piosenek w Polsce, a reszta bandu dbała o niesamowite brzmienia, które miały otulić najpiękniejsze teksty piosenek. Nie można nie znać Maanamu! Na potwierdzenie naszych słów o niesamowitości tekstów Kory mamy książkę, którą wydano po jej śmierci, a która zawierała najlepsze teksty Kory, które napisała przez całe swoje życie. Była prawdziwą wirtuozką pióra.

Maanam – poznaj go lepiej

Zespół ten powstał w Krakowie, w roku 1975. Działał aż do 2008 roku. Stworzony został przez Marka Jackowskiego, a także Milo Kurtisa. Później dołączyła do nich, jako wokalistka, Kora. Zaczęli tworzyć piosenki i tak powstały m.in. „Boskie Buenos” i „Szare miraże”, a także niesamowita piosenka „Ta noc do innych jest niepodobna”.
Przez lata tworzyli hity, które mocno wpisywały się w świadomość polskich słuchaczy. Był to jeden z najbardziej docenianych, utytułowanych zespołów, jaki działał w Polsce. Doceniano właśnie przede wszystkim piękne, ponadczasowe teksty piosenek, które pisała Kora. Przyjrzyjmy się im lepiej z bliska.

Wspaniałe teksty Maanam i ich największe hity

Kora była prawdziwym „wirtuozem pióra”. Jej teksty były poruszające, pisała w nich o miłości, o samotności, o bólu, radości, strachu i innych rzeczach, z którymi człowiek spotyka się na co dzień. Dlatego wiele ludzi utożsamiało się z jej tekstami. W dodatku sprawnie posługiwała się językiem, niejednokrotnie zadziwiając tym samym swoich odbiorców.
Niekiedy jednak Kora oddawała się muzycznym szaleństwom i ciężko było zrozumieć o czym dokładnie śpiewa. W takich chwilach zdecydowanie przydają się strony, które udostępniają teksty piosenek. Jedną z największych baz w Internecie jest tekstpiosenki.net, w którym znajdują się chyba wszystkie możliwe piosenki, które kiedykolwiek ktokolwiek wyprodukował.

Po co szukać tekstów piosenek w Internecie?

Nie mówcie, że nigdy się nad tym nie zastanawialiście! W końcu takie strony z tekstami piosenek cieszą się ogromnym powodzeniem. Codziennie odwiedza się je kilkanaście tysięcy razy.
Przeważnie ludzie robią to po to, aby lepiej poznać teksty piosenek ulubionych wykonawców lub przeczytać ich tłumaczenie. W ten sposób mamy również okazję nauczyć się lepiej obcego języka – często ludzie korzystają z tych tekstów właśnie po to.
Niektórzy wykorzystują takie strony do ćwiczenia śpiewu – po prostu drukują sobie gotowe teksty, puszczają podkład i oddają się ćwiczeniom emisji głosu. Zachwycające, prawda? Dla zainteresowanych FANów zapraszamy również do zapoznania się ze zwiastunem filmu o KORZE https://pinbook.pl/kino/zapowiedzi/powstana-dwa-filmy-o-korze