Skip to main content

Niesamowity Maanam - ich cudowne teksty piosenek!

| nadesłane do eobornik | Muzyka

Maanam to jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych w Polsce. Nie można nie znać tego zespołu. Charyzmatyczna Kora tworzyła jedne z najlepszych tekstów piosenek w Polsce, a reszta bandu dbała o niesamowite brzmienia, które miały otulić najpiękniejsze teksty piosenek. Nie można nie znać Maanamu! Na potwierdzenie naszych słów o niesamowitości tekstów Kory mamy książkę, którą wydano po jej śmierci, a która zawierała najlepsze teksty Kory, które napisała przez całe swoje życie. Była prawdziwą wirtuozką pióra.

Maanam – poznaj go lepiej

Zespół ten powstał w Krakowie, w roku 1975. Działał aż do 2008 roku. Stworzony został przez Marka Jackowskiego, a także Milo Kurtisa. Później dołączyła do nich, jako wokalistka, Kora. Zaczęli tworzyć piosenki i tak powstały m.in. „Boskie Buenos” i „Szare miraże”, a także niesamowita piosenka „Ta noc do innych jest niepodobna”.
Przez lata tworzyli hity, które mocno wpisywały się w świadomość polskich słuchaczy. Był to jeden z najbardziej docenianych, utytułowanych zespołów, jaki działał w Polsce. Doceniano właśnie przede wszystkim piękne, ponadczasowe teksty piosenek, które pisała Kora. Przyjrzyjmy się im lepiej z bliska.

Wspaniałe teksty Maanam i ich największe hity

Kora była prawdziwym „wirtuozem pióra”. Jej teksty były poruszające, pisała w nich o miłości, o samotności, o bólu, radości, strachu i innych rzeczach, z którymi człowiek spotyka się na co dzień. Dlatego wiele ludzi utożsamiało się z jej tekstami. W dodatku sprawnie posługiwała się językiem, niejednokrotnie zadziwiając tym samym swoich odbiorców.
Niekiedy jednak Kora oddawała się muzycznym szaleństwom i ciężko było zrozumieć o czym dokładnie śpiewa. W takich chwilach zdecydowanie przydają się strony, które udostępniają teksty piosenek. Jedną z największych baz w Internecie jest tekstpiosenki.net, w którym znajdują się chyba wszystkie możliwe piosenki, które kiedykolwiek ktokolwiek wyprodukował.

Po co szukać tekstów piosenek w Internecie?

Nie mówcie, że nigdy się nad tym nie zastanawialiście! W końcu takie strony z tekstami piosenek cieszą się ogromnym powodzeniem. Codziennie odwiedza się je kilkanaście tysięcy razy.
Przeważnie ludzie robią to po to, aby lepiej poznać teksty piosenek ulubionych wykonawców lub przeczytać ich tłumaczenie. W ten sposób mamy również okazję nauczyć się lepiej obcego języka – często ludzie korzystają z tych tekstów właśnie po to.
Niektórzy wykorzystują takie strony do ćwiczenia śpiewu – po prostu drukują sobie gotowe teksty, puszczają podkład i oddają się ćwiczeniom emisji głosu. Zachwycające, prawda? Dla zainteresowanych FANów zapraszamy również do zapoznania się ze zwiastunem filmu o KORZE.

Artykuł został przygotowany razem ze SPOKEO z Stare Babice

Three Faces w styczniu w RCK. Kim jest KIMI?

Już w styczniu zobaczymy na rogozińskiej scenie Three Faces. Jednym z członków grupy jest KIMI.

Nagrali teledysk na terenie OSiR w Rogoźnie

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rogoźnie został nagrany teledysk do piosenki  The Time of My Life IżoLa.

Kwiat Jabłoni + Julia Pietrucha = wakacyjny chillout

„Drogi proste” to jest  magiczny kawałek muzyki  z udziałem rodzeństwa Sienkiewicz i Julii Pietruchy.

Nowa wersja piosenki Dla Ciebie Szymona Wydry (film)

W święto zakochanych zadebiutował nowy teledysk do piosenki Dla Ciebie Szymona Wydry.

Premiera nowego singla Libera!

Po wielu latach doczekaliśmy się kolejnej piosenki Libera. Artysta wczoraj opublikował piosenkę „Latarnie” stanowiącą zapowiedź nowej płyty, która ma ukazać się jeszcze w tym roku.

Pan Demia i Pani Kara

Czasy mamy trudne, ale nie można się poddawać. Nawet w tak trudnych czasach można liczyć na ogromną pomysłowość wielu twórców, którzy swoją aktywnością podnoszą nas wszystkich na duchu i choć na chwilę pozwalają uśmiechnąć się.

Sara Frankiewicz ( Rogoźno) - Mruczy Winyl

Być może mamy okazję być świadkami narodzin kolejnej gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej. Sara Frankiewicz, 14-letnia uczennica z Rogoźna zaskakuje interesującą barwą głosu.