Trwa remont objezierskiego Domu Kultury

Objezierski Dom Kultury ma być oddany do użytku jeszcze w tym roku.

Dom Kultury wpisany do rejestru zabytków i znajdujący się w zabytkowej przestrzeni związanej z Zespołem Pałacowo-Parkowym w Objezierzu od kliku lat przestał być użytkowany. Stan techniczny obiektu był katastrofalny i wymagał podjęcia gruntownych prac remontowych.

 

Gmina Oborniki przygotowała projekt pod nazwą: „Zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez modernizację zabytkowego domu kultury w Objezierzu” i wystąpiła z sukcesem o dofinansowanie remontu w ramach „Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020”.  Kwota dofinansowania to 792 214,83 zł, czyli 85% wartości całego projektu. 8 marca br. Burmistrza Obornik Tomasz Szrama podpisał umowę z wykonawcą prac wyłonionym w przetargu, czyli z konsorcjum firm:  Retro-Styl Sp. z o.o. z Poznania oraz JG-BUD z Daszkiewic.

Zakres prowadzonych prac  przewiduje jak najmniejszą ingerencję w zabytkową strukturę budowli oraz uwypuklenie zabytkowej, charakterystycznej treści obiektu poprzez przywrócenie form pierwotnych, ich odsłonięcie, przywrócenie pierwotnej kolorystyki wnętrza i naprawę zdegradowanych biologicznie i technicznie elementów. Obiekt oczyszczony został całkowicie z elementów wystroju wykonanego w latach 70-tych. Wykonany został nowy system wentylacji i ogrzewania (z likwidacją grzejników w sali).
Wyremontowane zostało pokrycie dachu w rejonach attyk wraz z korektą połączeń rynien i rur spustowych. Pod antresolą wykonane już zostały toalety dla publiczności. Obiekt zostanie wyposażony w nowe oświetlenie uwydatniające walory architektoniczne budynku. Poprzez realizację przedsięwzięcia obiektowi zostaną przywrócone funkcje kulturalne, a także służyć będzie on integracji społeczności lokalnej. 

Zakończenie prac jeszcze w tym roku. 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież

b0-mainbody-baner2