Przejdź do głównej treści

Spotkanie opłatkowe Kapeli Tu My z Doliny Wełny (foto)

| fot. Renata Tomaszewska | Kultura

Kapela "Tu My z Doliny Wełny" zorganizowała spotkanie opłatkowe. Spotkanie odbyło się w świetlicy wiejskiej w Gościejewie.

Artyści z Gościejewa często w okresie letnim widziani są na imprezach plenerowych. Kilka tygodni temu zagrali ostatni w tym roku koncert w świetlicy w Gościejewie. W sobotę 16 grudnia zaprosili swoich sympatyków na spotkanie opłatkowe.

Radna Renata Tomaszewska, która uczestniczyła w nim, tak wspomina to sobotnie popołudnie:

Spotkanie opłatkowe zorganizowane w Gościejewie przez Kapelę "Tu My z Doliny Wełny", to piękna tradycja, która łączy ludzi i wprowadza w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Wysłuchaliśmy koncertów kolęd dwóch zaprzyjaźnionych zespołów  - czyli Kapeli i Gościnianki, podzieliliśmy się opłatkiem i przy świątecznej (pysznej ) biesiadzie cieszyliśmy się chwilą.

Na zdjęciu Renata Tomaszewska w towarzystwie członków Kapeli i dyrektor RCK Anny Nowickiej.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Oborniki pochwaliła się nowymi komiksami z serii "Kajko i Kokosz".
Planowany na 9 sierpnia koncert FANKI oraz Wiktora Dyduły został odwołany. Wydarzenie miało być częścią cyklu „Gwiazdy w Parku”.
W Muzeum Regionalnym im. Wojciechy Dutkiewicz w Rogoźnie można obecnie podziwiać niezwykłą wystawę fotograficzną autorstwa Lesława Kaniewskiego pt. „Bezkrwawe łowy, czyli polowanie z aparatem w ręku”. To zaproszenie do świata natury widzianej oczami człowieka, który zamiast strzelać, wybiera obserw…
Rogozińskie Centrum Kultury zaprasza do współtworzenia wyjątkowego wydarzenia, jakim jest Gminne Święto Plonów – jedno z największych i najbardziej barwnych wydarzeń plenerowych w regionie.
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Oborniki jest dostępna dla swych czytelników w dni robocze. W soboty w okresie wakacyjnym jest zamknięta.
Magda Błaszak została Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Ryczywole
V Festiwal Literackie Objezierze odbędzie się już za rok. Decyzję podjął osobiście Burmistrz Obornik Tomasz Szrama.