Skip to main content


Forum Rolnicze Powiatu Obornickiego

| powiat obornicki | Rolnictwo

Serdecznie zapraszamy do udziału w FORUM ROLNICZYM POWIATU OBORNICKIEGO i CZARNKOWSKO-TRZCIANECKIEGO pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Stanisława Kalemby Prezesa Wielkopolskiej Izby Rolniczej, Posła na Sejm RP, Członka Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Piotra Walkowskiego, które odbędzie się 24 lutego 2014 r. o godz. 10:00 w Sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Obornikach, ul. 11Listopada 2a.

W programie m.in.:

-      Podział środków na rolnictwo i obszary wiejskie w perspektywie finansowej na lata 2014-2020,

-      Wymogi integrowanej ochrony roślin,

-      Działania podejmowane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,

-      Bieżące sprawy dotyczące funkcjonowania rolnictwa oraz innych ważnych dla rolników zagadnień.

W spotkaniu uczestniczyć będą: parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele agend i instytucji pracujących na rzecz rolnictwa, działacze samorządu rolniczego, przedstawiciele organizacji społeczno-zawodowych i związkowych działających w otoczeniu rolnictwa.

Kontakt do organizatora: Paweł Bydałek, Biuro Powiatowe Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Obornikach

telefon: 694 426 291, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Od 1 do 28 czerwca 2024 r. na terenie całej Polski będzie prowadzone badanie statystyczne z zakresu rolnictwa: Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S). 
Optymalne żywienie królików jest kluczowe dla ich zdrowia i prawidłowego rozwoju. Aby zapewnić swojemu królikowi odpowiednią dietę, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, takich jak składniki diety, białko surowe, włókno surowe oraz zbilansowaną paszę.
Rolnicy obawiają się, że unijne regulacje, mające w założeniu chronić klimat, uderzą nie tylko w ich biznes, ale z czasem także w inne grupy społeczne, a entuzjazm związany z ekologicznym podejściem do produkcji rolnej zostanie przygaszony. – Zielony Ład to bardziej ideologia niż idea – uważa Wit...
Okres zbliżającej się wiosny to czas, kiedy hodowcy drobiu rozpoczynają lęgi piskląt, wykorzystując domowy inkubator do jaj, lub dokonując zakupu piskląt na odchów. Wiąże się to z reguły z poświęceniem czasu i uwagi takim pisklętom, jednak efekty z pewnością będą satysfakcjonujące.
Brak inwestycji w porty i kolej ogranicza potencjał eksportu rolnego, oznacza też problem z tranzytem ukraińskiego zboża. Konieczna jest przede wszystkim budowa agroportów.
Hodowla królików jest fascynującym zajęciem, które może przynieść wiele radości i korzyści. Te urocze zwierzęta są nie tylko przyjaciółmi dla całej rodziny, ale mogą również stanowić ważne źródło zdrowego mięsa. Nic więc dziwnego że futerkowe biją rekordy popularności i coraz więcej gospodarzy in...
Wieś zmienia się nie do poznania, mamy coraz więcej nowoczesnych maszyn i pięknych budynków. Rozwój widać też w dziedzinie ogrodzeń elektrycznych. W tym wszystkim w naszym rolniczym świecie nowoczesnych technologii rolniczych i hodowlanych, francuska firma Chapron wyróżnia się jako synonim innowa...