Skip to main content

Wspomnienia z dożynek 2014 w Garbatce

| Łukasz | Rolnictwo

Mieszkańcy Garbatki wspominają dożynki gminne z 2014 roku. Dla wielu to było niezapomniane wydarzenie.

Pamiętam, jak cała droga nam się zakorkowała - mówi pan Adam. Po obu stronach stały samochody. Nie szło przejechać. Potrzebna była pomoc mundurowych, aby udrożnić drogę.

Na inny elelement zwraca uwagę pani Ania: Wieś była przystrojona. To były wspaniałe dekoracje. Wielu mieszkańców zaangażowało się w ten wystrój.

Wśród młodszych w pamięci pozostały inne wydarzenia.

Koledzy do dziś wspominają, jak świetnie się bawili podczas tamtych dożynek. Z resztą cała Garbatka żyła tymi dożynkami. 

Innym utknęła w pamięci za to reklama skupu słomy. 

Nie było napisane "skup słomy", ale "skup słómy" - mówi kolejny uczestnik dożynek z 2014 roku. Potwierdza to sołtys Krzysztof Nikodem.

Zapewne wspomnień jest wiele, ale po 9 września będzie ich jeszcze więcej! 

Protest rolników 20 marca 2024

Rolnicy dalej protestują, wskazując cały czas te same powody protestów, czyli „Zielony Ład” i import rolno-spożywczy z Ukrainy. W chwili pisania tego artykułu, na interaktywnej mapie protestów zaznaczono 564 miejsca blokad.

Mandat dla rolnika za pracę w nocy - możliwa zmiana prawa!

Jednym z największych absurdów współczesnej cywilizacji jest systemowe niszczenie profesji zajmującej się produkcją żywności, hodowców, drewna. Wygodnictwo i hipokryzja doprowadzają bardzo często do konfliktów. Wg. obecnego stanu prawa możliwe jest karanie rolników za wykonywanie swojej pracy w g...

20.02.2024 -- gdzie w naszym regionie mogą być prowadzone protesty rolników

Cały czas aktualizowana jest interaktywna mapa protestów rolników, prowadzona przez organizatorów, w obecnej chwili wprowadzono tam 198 miejsc. Trudna sytuacja może dotyczyć Poznania, gdzie w wyniku protestów zablokowane mają być główne węzły komunikacyjne. 

Rolnicy czekają na decyzję o dopłatach do zbóż

– Rolnicy protestują w słusznej sprawie i rząd powinien bardzo szybko zasiąść z nimi do stołu, żeby te protesty nie rozlały się na całą Polskę, powodując m.in. utrudnienia w ruchu i codziennym funkcjonowaniu, bo cierpliwość Polaków też jest ograniczona – mówi Monika Piątkowska, prezeska Izby Zboż...

Dobre zbiory buraka cukrowego. Co z cenami cukru?

Zakończona właśnie kampania cukrownicza 2023/2024 pod wieloma względami okazała się rekordowa, a krajowi producenci wyprodukowali w sumie ponad 2,34 mln t cukru. Przyszły sezon może się okazać jeszcze lepszy, ale raczej nie wpłynie to na spadek cen, ponieważ produkcja cukru od dłuższego czasu poz...

20 lutego 2024 ogólnopolski protest rolników

20 lutego zapowiadany jest kolejny protest rolników w całej Polsce. Do rolników dołączają myśliwi.

Rolnicy podsumują 2023 rok w Uścikowie

Wielkopolska Izba Rolnicza zaprasza rolników na spotkanie do Uścikowa. Forum odbędzie się 21 lutego.