Przejdź do głównej treści

Dlaczego PiS powinien poprzeć wniosek Koalicji Polskiej o samorozwiązanie Sejmu?

| Jan Filip Libicki | Polityka

W sobotę  w Poznaniu Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że PSL - Koalicja Polska złoży wniosek o samorozwiązanie Sejmu. Oczywiście, wybory muszą się odbyć po zakończeniu stanu wyjątkowego. Dlaczego PiS powinien poprzeć ten wniosek? 

To proste. Bo jeśli swoimi działaniami naraża nas na to, że nie otrzymamy środków z KPO, jeśli Polacy - w referendum unijnym - opowiedzieli się za członkostwem Polski w Unii Europejskiej, jeśli Lech Kaczyński podpisał Traktat Lizboński, to PiS po prostu musi mieć dla swoich działań na arenie unijnej silny mandat społeczny. 

Jeśli PiS mówi, że swoimi awanturami walczy o interes Polski w Unii Europejskiej, a Ryszard Terlecki mówi, że wchodzi w grę wariant brytyjski, to partia rządząca musi mieć po prostu silny mandat dla takich działań. Niech nam pokaże, że Polacy popierają to, jak partia rządząca postępuje wobec Brukseli. Jaki jest jeszcze lepszy sposób na to, żeby pokazać że Polacy tę politykę popierają? 

Jest tylko jeden sposób. Wygrać wybory. Jasno pokazać, że Polacy tego chcą. Jeśli PiS na wcześniejsze wybory nie pójdzie, będzie to oznaczało, że ma pełną świadomość, iż swoją politykę europejską prowadzi wbrew woli zdecydowanej większości Polaków. 

No to jak Panie Prezesie Kaczyński? Odważycie się? Odwagi! Macie szansę udowodnić, że Polacy naprawdę popierają waszą politykę! 

                                                                                                                             Jan Filip Libicki

Centrum Rekreacji Oborniki będzie miejscem spotkania z politykami Prawa i Sprawiedliwość. Tematem będzie kampania prezydencka.
Wg pracowni Ipsos liderem w wyścigu o prezydenturę jest Rafał Trzaskowski.
W spotkaniu noworocznym okręgu 38 z europoseł Anną Bryłką udział brali Szymon Nowacki i Sebastian Kolanko.
Poseł Bartłomiej Wróblewski apeluje o realizację projektu "Pancerna Wielkopolska".
Kandydat bezpartyjny na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, popierany przez partię albo szef partii, który twierdzi, że jest niezależny – czy to ma sens? Czy partie polityczne chcą oszukać wyborców?
Świadczenie pieniężne z tytułu pełnienia funkcji sołtysa będzie przysługiwało po 7 latach. Poinformował o tym Poseł na Sejm RP Adam Luboński.
Korporacje samorządowe wskazują, że ustawodawca nierówno potraktował wójtów, burmistrzów i prezydentów wprowadzając dwukadencyjność, bo takiego ograniczenia nie zastosował w stosunku do pozostałych dwóch szczebli samorządu terytorialnego, czyli zarządu powiatu i zarządu województwa. Takiego samoogr…