Przejdź do głównej treści

Poseł Krzysztof Paszyk o aborcji i wsparciu dla przedsiębiorców w przygotowaniu pozwów zbiorowych

| fb Krzysztof Paszyk, eoborniki | Polityka

Poseł Krzysztof Paszyk apelował w czwartek w Pile o przywrócenie spokoju społecznego w Polsce.

Pilska konferencja obornickiego posła związana była z kryzysem aborcyjnym. Kwestia ta mocno podzieliła Polaków, co widoczne jest w licznych protestach w całym kraju. W Pile oborniczanin apelował właśnie o zapanowanie nad emocjami Polaków:

Dziś podczas konferencji prasowej w Pile zaapelowałem o przywrócenie spokoju społecznego w związku z kryzysem aborcyjnym, prezentując postulaty Koalicji Polskiej – PSL:

1. przyjęcie ustawy przywracającej kompromis aborcyjny, który dopuszcza możliwość przerwania ciąży w trzech przypadkach: trwałego uszkodzenia płodu, wykazanego w badaniach, zagrożenia życia bądź zdrowia matki i ciąży powstałej w wyniku gwałtu,
2. referendum krajowe po ustaniu pandemii określające ramy prawne, kończące raz na zawsze dyskusję światopoglądową dzielącą Polaków,
3. zmianę Konstytucji zgodnie z rezultatem referendum.
Jednocześnie sprzeciwiłem się traktowaniu przedsiębiorców z zamkniętych branż zapowiadając wsparcie Koalicji Polskiej w przygotowaniu pozwów zbiorowych w ich walce o odszkodowania za bezprawny zakaz prowadzenia działalności gospodarczej.

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz jeszcze w styczniu zaproponował pytania w referendum: czy jesteś za liberalizacją aborcji? Czy jesteś za zaostrzeniem aborcji? Czy jesteś za przesłankami, które funkcjonowały przez 30 lat? Czy jesteś za kompromisem aborcyjnym?

 

Centrum Rekreacji Oborniki będzie miejscem spotkania z politykami Prawa i Sprawiedliwość. Tematem będzie kampania prezydencka.
Wg pracowni Ipsos liderem w wyścigu o prezydenturę jest Rafał Trzaskowski.
W spotkaniu noworocznym okręgu 38 z europoseł Anną Bryłką udział brali Szymon Nowacki i Sebastian Kolanko.
Poseł Bartłomiej Wróblewski apeluje o realizację projektu "Pancerna Wielkopolska".
Kandydat bezpartyjny na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, popierany przez partię albo szef partii, który twierdzi, że jest niezależny – czy to ma sens? Czy partie polityczne chcą oszukać wyborców?
Świadczenie pieniężne z tytułu pełnienia funkcji sołtysa będzie przysługiwało po 7 latach. Poinformował o tym Poseł na Sejm RP Adam Luboński.
Korporacje samorządowe wskazują, że ustawodawca nierówno potraktował wójtów, burmistrzów i prezydentów wprowadzając dwukadencyjność, bo takiego ograniczenia nie zastosował w stosunku do pozostałych dwóch szczebli samorządu terytorialnego, czyli zarządu powiatu i zarządu województwa. Takiego samoogr…