Mój hołd dla Balcerowicza

Dziś, jeśli mamy kłopoty z ledwo wiążącym koniec z końcem ZUSem i z niewydolną służbą zdrowia, to mamy te kłopoty dlatego, że Leszka Balcerowicza i jego pomysłów było w polskiej polityce nie za dużo, ale za mało.

1 stycznia minęło 30 lat od wprowadzenia reform rynkowych Leszka Balcerowicza. Leszka Balcerowicza, którego dziś krytykuje i PiS i nowa lewica. 

W związku z tym chcę tylko napisać – i dać świadectwo prawdzie – że to Leszek Balcerowicz, a nie PiS, jest prawdziwym ojcem dzisiejszego gospodarczego sukcesu Polski. 

Że PiS tego sukcesu nie tylko nie pomnaża, albo go po prostu marnuje. I że dziś, jeśli mamy kłopoty z ledwo wiążącym koniec z końcem ZUSem i z niewydolną służbą zdrowia, to mamy te kłopoty dlatego, że Leszka Balcerowicza i jego pomysłów było w polskiej polityce nie za dużo, ale za mało.

Że jeśli moglibyśmy się rozwijać jeszcze szybciej to właśnie z tego powodu tak nie jest, że choćby prezydent Kwaśniewski – przy końcu rządów AWS – zawetował radykalną obniżkę podatków, którą proponował Leszek Balcerowicz. 

Wiem, dziś obrona Balcerowicza nie jest czymś popularnym. I właśnie dlatego – będąc wiernym prawdzie historycznej – trzeba go bronić. Jako ojca gospodarczego sukcesu Polski ostatniego XXX-lecia. Dziękuję panie profesorze!

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież

b0-mainbody-baner2