Basta!

Sukcesu Polski ostatnich 30 lat nie zbudował prezes PiS-u ze swoim świętej pamięci bratem, tylko zbudowali go polscy przedsiębiorcy i samorządowcy. I to im – a nie prezesowi PiS i jego świętej pamięci bratu – trzeba stawiać pomniki i budować muzea.

 

Obejrzałem w internecie film z wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego u ojca Rydzyka. Prezes PiS-u mówi tam, że jeżeli ktoś nie potrafi prowadzić biznesu w warunkach, które stwarza państwo, to widocznie się do tego nie nadaję. Przyznam, że dawno nikt mnie tak nie zdenerwował. Otóż trzeba prezesowi PiS-u uświadomić kilka rzeczy.

Pierwsza to taka, że takie rzeczy może mówić tylko ktoś, kto nigdy w biznesie nie zarobił ani grosza. Kto pojęcie o biznesie ma czysto teoretyczne.

Sprawa druga to taka, że sukcesu Polski ostatnich 30 lat nie zbudował prezes PiS-u ze swoim świętej pamięci bratem, tylko zbudowali go polscy przedsiębiorcy i samorządowcy. I to im – a nie prezesowi PiS i jego świętej pamięci bratu – trzeba stawiać pomniki i budować muzea.

Kwestia trzecia jest taka, że każde państwo było, jest i będzie najgorszym podmiotem zarządzającym czymkolwiek za co się weźmie. Najmniej efektywnym. W związku z tym opowiadanie w kółko o państwie i o budowaniu  jego siły to opowieści, żyjącego jakimiś sanacyjnymi mrzonkami emeryta - etatysty. Etatysty w, który to tego promuje po prostu głupi etatyzm. Etatysty, któremu się wydaje, że ograniczając uprawnienia samorządu w buduje siłę państwa, gdy tak naprawdę niszczy największe sukces Polski ostatnich 30 lat. Etatysty, któremu się wydaje, że buduje siłę państwa, gdy przedsiębiorca w moim okręgu wyborczym i musi zastawić swój dom, aby zapłacić 200 zł grzywny urzędowy skarbowemu, nie za to że ten urząd oszukał, ale za to, że źle księgował faktury.

Tak. W tych wyborach idzie o wolność gospodarczą i o wolność samorządu. Przeciw centralizmowi i etatyzmowi. W tych wyborach musimy wreszcie powiedzieć dość. Basta!

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież