Wybory parlamentarne 13 października

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października 2019 roku.

26 maja udaliśmy się do urn, aby oddać głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W 2019 roku będziemy głosować jeszcze raz. Tym razem będziemy głosować w wyborach do Sejmu i Senatu RP. Komitety jeszcze nie ogłosily list, ale odkryły pierwsze karty.

W okręgu obejmującym m.in. Powiat Obornickim znamy przede wszystkim liderów list. Z numerem "1' Zjednoczonej Prawicy ma kandydować Krzysztof Czarnecki. Na miejscu piątym tej listy ma pojawić się nazwisko oborniczanina Michała Zielińskiego.

Polskie Stronnictwo Ludowe wstawiło na pozycji lidera obecnego posła. Listę ma otwierać bowiem Krzysztof Paszyk.

Koalicja Obywatelska postanowiła, że liderem listy będzie kobieta. Została nią posłanka Maria Małgorzata Janyska. Tuż za nią znalazł się doskonale znany w naszym regionie poseł Jakub Rutnicki.

Więcej na temat jesiennych wyborów będzie można znaleźć w naszym dziale "Polityka". Zapraszamy do śledzenia wydarzeń związanych w wyborami 13 października.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież