Spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W Starostwie Powiatowym odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

W dniu 12 grudnia 2018 r. odbyło się kwartalne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (PZZK), któremu przewodniczył Zastępca Przewodniczącego PZZK, Inspektor WSOiZ ppłk rez. Mariusz Fliciński.

W spotkaniu uczestniczyli szefowie powiatowych służb, inspekcji i straży, kierownicy jednostek organizacyjnych powiatu oraz pracownicy starostwa powiatowego realizujący zadania w ramach Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

W trakcie posiedzenia Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Obornikach Bogdan A. Jeran zapoznał z „Planem zimowego utrzymania dróg powiatowych na sezon 2018 / 2019” oraz wskazał na główne zagrożenia mogące zaistnieć w przypadku wystąpienia bardzo trudnych warunków atmosferycznych takich jak silne opady śniegu i marznące opady deszczu.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Obornikach mgr Marian Fiksa przedstawił informację nt. aktualnej sytuacji epidemiologicznej w Powiecie Obornickim. Z przekazanych danych wynika, iż na terenie powiatu odnotowano (w stosunku do analogicznego okresu w 2017 roku) mniej przypadków zachorowań na choroby zakaźne.

Kolejnym punktem spotkania było uzgodnienie tematyki posiedzeń PZZK  na nadchodzący rok.  Zastępca Przewodniczącego poinformował o zatwierdzeniu przez Wojewodę Wielkopolskiego nowego „Planu Zarządzania Kryzysowego Powiatu Obornickiego”.  Po wyczerpaniu wszystkich punktów porządku posiedzenia, Zastępca Przewodniczącego dokonał podsumowania działalności PZZK w mijającym roku oraz podziękował uczestnikom za aktywne uczestnictwo i dotychczasową realizację zadań.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież