Od 21 października wznowienie ruchu pociągów na linii Poznań-Piła

Z Piły do Poznania pojedziemy pociągiem od 21 października.

Pod koniec wakacji Polskie Linie Kolejowe informowały o powrocie pociągów na linię nr 354, a więc Piła-Poznań, w ostatni weekend września. Niestety konieczność sprawdzenia prawidłowej pracy urządzeń sterowania ruchem kolejowym, zainstalowanych na linii pomiędzy Piłą a Poznaniem wymagało dodatkowego czasu. Pociągi na odcinku Oborniki Wlkp. – Piła pojadą od 21 października.

Poniżej oficjalny komunikat rzecznika prasowego 

Zasadnicze prace na linii kolejowej Poznań – Piła na 60-kilometrowym odcinku Oborniki Wielkopolskie – Piła zostały już zakończone. Trwa pozyskiwanie niezbędnych zgód i dokumentów, potrzebnych do wznowienia ruchu kolejowego.

Konieczność sprawdzenia prawidłowej pracy urządzeń sterowania ruchem kolejowym zainstalowanych na linii pomiędzy Piłą a Poznaniem wymagało dodatkowego czasu.
Od sprawności i niezawodności tych urządzeń zależy bezpieczeństwo podróży. Informacje
o obecnej organizacji ruchu umieszczone są na rozkładach jazdy od września. Wznowienie ruchu pociągów planowane jest 21 października.

Kontynuowane są prace przy remoncie i budowie nowych peronów. Na przystankach pomiędzy Obornikami Wielkopolskimi a Piłą instalowane są oświetlenie i tablice informacyjne. Od marca przyszłego roku rozpocznie się przebudowa drugiego toru pomiędzy Obornikami Wielkopolskimi
a Poznaniem.

Szybciej, bezpieczniej i komfortowo

Projekt Poznań – Piła to jedno z największych przedsięwzięć komunikacyjnych województwa wielkopolskiego. Obejmuje m.in. modernizację 134 km torów i budowę 4 nowych przystanków Poznań Podolany, Złotniki Grzybowe, Złotkowo i Bogdanowo. Budowa lub przebudowa
34 peronów oraz modernizacja torów znacząco podniosą komfort podróżowania także osobom
o ograniczonej mobilności. Na stacjach w Chodzieży i Pile wyremontowane zostaną przejścia pod torami. Pociągi pasażerskie po uzyskaniu niezbędnych uzgodnień pojadą z prędkością
do 120 km/h a towarowe do 80 km/h. Po całkowitym zakończeniu modernizacji czas podróży pociągiem z Poznania do Piły będzie trwał ok. 80 min. zamiast wcześniejszych 120 min.

Na trasie Poznań – Piła, na 63 przejazdach kolejowo – drogowych zostanie wyremontowana nawierzchnia drogowa. Na 44 z nich będą zamontowane nowe systemy zabezpieczeń – sygnalizacja świetlna lub rogatki. Sprawny nadzór nad modernizowanym odcinkiem zapewni Lokalne Centrum Sterowania (LCS) w Poznaniu.

Inwestycja  warta ok. 500 mln zł netto jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

 

                                                                                                                                                                             Bohdan Ząbek

                                                                                                                                                                             Zespół prasowy

                                                                                                                                                                             PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

 

 

 

 

Komentarze  

0 #1 mch 2018-10-06 01:21
Polskie Linie Kolejowe a nie Polskie Koleje Linowe ;)
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież