Czas na kolejny etap inwestycji w Obornikach

Stary dworzec autobusowy w Obornikach za kilka dni ma zacząć przechodzić do historii.

Trwają ostatnie odbiory techniczne nowego dworca autobusowego przy ul. Lipowej. Za kilka dni autobusy mają przyjeżdżać i odjeżdżać z nowej lokalizacji. Niestety z przyczyn niezależnych od lokalnych władz na razie nie będzie poczekalni, ani zaplecza. W sąsiedztwie miał powstać nowy budynek dworca kolejowego z poczekalnią, kasami i ubikacjami. PKP jednak zrezygnowało z tych planów. Gmina Oborniki walczy teraz, aby przekonać kolejarzy do współudziału w tej budowie. Rada Miejska Obornik podjęła już uchwałę wyrażającą zgodę na współfinansowanie tej ważnej dla podróżnych inwestycji.

Bez zgody na użytkowanie nowego dworca nie mogą rozpocząć się prace na placu przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Stary dworzec zamienić się ma w duży parking. Pozwoli to na odciążenie centrum miasta. Spółka Iveston z Obornik ma już projekt inwestycji. Zajdą w nim prawdopodobnie tylko małe zmiany, które dotyczą włączania się do ruchu z placu na ul. Powstańców Wielkopolskich. Nie zmienia to faktu, że ok. 10 sierpnia w tym miejscu pojawi się ciężki sprzęt.

Projekt parkingu przy ul. Powstańców Wlkp. przedstawimy 1 sierpnia.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież