Przejdź do głównej treści

Lipiec przyniósł bogactwo atrakcji w świetlicach TPD

| Łukasz | Lokalne

Wychowawcy Świetlic Wychowawczych TPD zadbali o atrakcyjność i różnorodność zajęć.

Lipiec w Świetlicach Środowiskowych TPD w Obornikach był bardzo intensywny – w końcu w wakacje dzieci nie mogą się nudzić. Wolny czas od szkoły zaczęliśmy kilkudniowym wyjazdem na wycieczkę do Poznania, gdzie zapoznaliśmy się ze stolicą Wielkopolski uczestnicząc w całodziennych wyprawach i poznając atrakcyjne miejsca na mapie miasta. Podczas wycieczki byliśmy zakwaterowani w Poznańskim Schronisku Młodzieżowym TPD. Wśród wielu ciekawostek w Poznaniu odwiedziliśmy między innymi niezwykłe miejsce, gdzie nasilają się ludzkie zmysły „Niewidzialną ulicę”. Miłym akcentem było spotkanie z Panią Rentą Mataczyńską – Konsulem Republiki Czeskiej. Nie mniejszą radością były przejazdy tramwajem po Poznaniu. Poza tym zajęcia odbywały się również stacjonarnie w świetlicach Promyk, Iskierka w Obornikach, Słoneczko w Objezierzu, Kometa w Rożnowie oraz Gwiazdeczka w Górce. Wychowawcy zadbali o atrakcyjność i różnorodność zajęć. Ponadto uczestnicy świetlic z Rożnowa i Górki brali udział w projekcie we współpracy z Fundacją PEPCO „ Lato w mieście”, podczas których było między innymi kino, bowling, oraz wiele innych atrakcji i niespodzianek. Po wakacjach ruszamy z kolejnymi pomysłami i zajęciami, chętnych zapraszamy do zapisów od 1 września, również na naszego fanpage na facebooku TPD Oborniki Świetlice Opiekuńczo –Wychowawcze. 

Wszystkie te działania w naszych świetlicach odbywają się dzięki wsparciu i dotacji Gminy Oborniki. Bardzo dziękujemy Panu Burmistrzowi Tomaszowi Szramie, który zawsze nas wspiera i dba o dobro dzieci naszej gminy.

                                                                                                                                              Prezes TPD w Obornikach  

                                                                                                                                                    Grażyna Surma

Remont mostu i kładki na Wełnie w Obornikach wywołuje komentarze mieszkańców. Inwestycja za blisko 3,8 mln zł poprawi bezpieczeństwo, ale oznacza też utrudnienia.
Budowa nowoczesnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Obornikach zbliża się do zakończenia. To inwestycja, która w praktyce wpłynie nie tylko na sprawniejszą gospodarkę odpadami, ale także na poprawę jakości życia mieszkańców oraz standardów ochrony środowiska w całej gminie.
Pasażerowie komunikacji publicznej w Obornikach doczekają się toalety na dworcu. Burmistrz Obornik podpisał umowę na realizację zadania.
W Kowanówku trwa zbiórka na zakup defibrylatora AED przy świetlicy przy ul. Tarninowej 23. Do osiągnięcia celu wciąż brakuje środków. Organizatorzy apelują do mieszkańców o wsparcie.
Na 5 budynkach rogozińskich szkół pojawiły się defibrylatory AED. To efekt projektu zrealizowanego z Budżetu Obywatelskiego. 
Firma Colas Polska przebuduje ulicę Obornicką w Kowanówku. Gmina Oborniki pozyskała na ten cel środki z projektu projektu „Zrównoważona mobilność miejska w Metropolii Poznań – Etap II”.
Powiat obornicki realizuje dużą modernizację osnowy geodezyjnej. Prace obejmują cały teren i potrwają do listopada 2026 r., a ich efekty wpłyną na mapy i inwestycje.