fbpx

Powiat prowadzi nadal akcję z nakrętkami

Od 1 czerwca trwa akcja zbierania nakrętek przez władze Powiatu Obornickiego.

Metalowy kosz w kształcie serca został postawiony przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Obornikach 1 czerwca. Od tego czasu już kilkakronie musiano opróżniać pojemnik. Nakrętki przekładane są do worków. 

Nie zamierzamy kończyć tej akcji - mówi wicestarosta Waldemar Cyranek. Stanowczo zaprzeczam plotkom. Serce będzie stało cały czas przed budynkiem starostwa. Zachęcam wszystkich do przyłączenia się do tej akcji.

Przed startem akcji "Okaż serce, wrzuć nakrętkę" o powiatowej inicjatywie tak mówiła starosta Zofia Kotecka: 

Każdego dnia wyrzucamy po kilka plastikowych nakrętek po napojach do kosza na śmieci. A można je przecież wykorzystać w znacznie lepszy sposób np. do działań charytatywnych. Nasza akcja niesie także inne, dodatkowe korzyści. Zwiększy ona wśród mieszkańców świadomość w zakresie segregacji śmieci i recyklingu, co przekłada się na poprawę naszego środowiska.

Pomysł spotkał się z ogromnym odzewem ze strony oborniczan. Już kilkakrotnie opróżniano metalowe serce. Dochód ze sprzedaży firmom recyklingowym zebranych nakrętek zostanie przekazany na rzecz obornickiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „Przyjaciel”.

Okaż serce, wrzuć nakrętkę!