Gmina Oborniki zamierza zakupić dla szpitala respirator

Gmina Oborniki zamierza zakupić dla obornickiego szpitala respirator.

Do obornickiego szpitala gmina przekazała już 50 przyłbic zrobionych na specjalne zamówienie i 1900 szt. rękawiczek jednorazowych. Przekazane 3 kwietnia przedmioty nie są jedynym gestem urzędu z Piłsudskiego 76. 

Od początku pandemii wspieramy szpital, do tej pory przekazaliśmy kombinezony ochronne, maseczki, płyny do dezynfekcji. Na bieżąco jesteśmy w kontakcie z dyrekcją i pracownikami szpitala – mówi sekretarz gminy Krzysztof Nowacki.

W tej chwili gmina zadeklarowała przekazanie 80 tys. zł na zakup stacjonarnego respiratora, bowiem tych nie ma za dużo w obornickiej placówce. Gmina Oborniki od lat wspiera obornicką placówkę dając m.in. co roku środki na zakup sprzętu, a kilka lat temu przekazując ponad 4 mln zł na rozbudowę szpitala.

Bez względu na wiek powinniśmy wszyscy pomagać personelowi medycznemu - apeluje radny Błażej Pacholski. Bez zapewnienia środków bezpieczeństwa i higieny szpitalowi nie poradzimy sobie z walką z epidemią koronawirusa. 

Przypominamy, że w całym powiecie trwają akcje charytatywne z zrzutkami na zakup środków higieny i bezpieczeństwa dla ratowników medycznych takich, jak ta ptowadzona przez Oborniccy Fanatycy-zrzutka. Dodatkowo przypominamy, że wpłat można dokonywać też bezpośrednio na nr konta bankowego szpitala:
PKO BP
60 1020 4128 0000 1902 0034 9316
W tytule: pomoc dla szpitala covid-19

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież