Przejdź do głównej treści

Kolejna umowa na roboty budowlane w ramach Projektu dofinansowanego z Unii Europejskiej została podpisana

| pwik oborniki | Lokalne

Kolejna umowa na roboty budowlane przez PWiK w Obornikach sp. z o.o. w ramach Projektu dofinansowanego z Unii Europejskiej została podpisana.

W środę, 8 stycznia 2020 r. Prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach Sp. z o.o. Tomasz Augustyn podpisał umowę na realizację kolejnego zadania w ramach realizowanego przedsięwzięcia pn. "Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na obszarze aglomeracji Oborniki - I etap" dofinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, działanie 2.3 - "Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach". Umowa dotyczy budowy instalacji fotowoltaicznej o mocy 250 kW na terenie oczyszczalni ścieków w Obornikach. Jest to jedna z pierwszych tak dużych instalacji na terenie Gminy Oborniki. Kontrakt obejmuje budowę 1000 szt. paneli fotowoltaicznych wraz z wpięciem do sieci energetycznej, ogrodzeniem terenu i drogą dojazdową na terenie oczyszczalni ścieków w Obornikach po stronie południowej - od strony rzeki Warty. Generalnym Wykonawcą inwestycji jest firma Cezary Bielak „Aktiv Elektronik” „Agregaty Polska” „Pompy Polska” z siedzibą w Poznaniu. Jeżeli warunki atmosferyczne w trakcie prowadzenia budowy będą sprzyjające prąd z energii słonecznej popłynie z końcem sierpnia br.

Budowa elektrowni ma na celu zwiększenie udziału zużywanej energii ze źródeł odnawialnych w bilansie energetycznym przedsiębiorstwa. Realizacja przedmiotowej inwestycji przyczyni się do obniżenia ilości zakupywanej energii z sieci elektroenergetycznej, a tym samym obniżenie kosztów oczyszczania ścieków komunalnych. Wybudowana elektrownia słoneczna zabezpieczy dostawy energii niezbędnej do oczyszczania ścieków w ok. 20-25%. Instalacja fotowoltaiczna jest elementem realizowanej przez PWiK w Obornikach umowy o dofinansowanie projektu pn.: "Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na obszarze aglomeracji Oborniki - I etap". Całkowita wartość Projektu wynosi 17.488.957,47 zł brutto z czego 63,75% (wartości netto) jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej, co stanowi kwotę 9.128.699,11 zł.

pwik oborniki

Na terenie Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie firma z Szamotuł prowadziła kursy obsługi wózków widłowych. W poprzednich latach szkolenia kończyły się egzaminami, ale ostatni kurs nie został dokończony.
Sesja absolutoryjna Rady Miejskiej w Obornikach przyniosła nie tylko najważniejsze rozstrzygnięcia dotyczące wykonania budżetu za ubiegły rok, ale także kilka interesujących momentów, które mogą mieć znaczenie w lokalnej polityce.
Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Obornikach uhonorowano mieszkańców, służby i instytucje zasłużone dla gminy. Burmistrz Tomasz Szrama wręczył wyróżnienia, a Centrum Rekreacji Oborniki odebrało certyfikat „Miejsce Przyjazne Seniorom”.
W sobotę, 27.06.2026 r., Dni Obornik potrwają od rana do późnej nocy. W programie są spacer nordic walking, konferencja, orkiestra, Gala mikroFONII, lokalne zespoły, Opał, Kubańczyk i klubowy chillout.
W piątek, 26.06.2026 r., Dni Obornik przeniosą się na Rynek i do parku OOK. W programie są badania profilaktyczne, Barwy Tańca, food trucki, Wiktor Dyduła, Myslovitz i mikroFONIA OPEN.
Napij się wody - to nowa akcja rogozińskiego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. 
Wójt Gminy Ryczywół Roman Trzęsimiech otrzymał absolutorium i wotum zaufania. Radni podjęli uchwały podczas piątkowej sesji Rady Gminy w Ryczywole.