Oborniccy Fanatycy zapraszają w swoje szeregi (film)

Oborniccy Fanatycy zapraszają do wstępowania w szeregi stowarzyszenia kibiców Lecha Poznań.

Liczba kibiców Lecha Poznań w Obornikach i okolicy jest trudna do oszacowania. Bez względu na osiągane przez zespół z Bułgarskiej wyniki o Kolejorzu można usłyszeć w każdym miejscu. Popularność tego klubu piłkarskiego nie maleje.

Starsze pokolenie pamięta mecze Kolejorza na Dębcu. Lata 80 i kolejne to już era Bułgarskiej i wielkie sukcesy Kolejorza. W pamięci kibiców pozostaną choćby mecze z Olimpique Marsylia, czy wielką Barceloną.Zdarzyły się też i słabsze momenty, jak gra w ll lidze i wyprawy kibiców do Gorzyc na spotkania z Tłokami. W ostatnich latach to wielki mecz Kolejorza z Austią Wiedeń, który dla wielu kibiców na zawsze pozostanie w pamięci ze względu na atmosferę stadionową. Innym ważnym meczem na pewno był na pewno występ w mrozie przeciwko Juve. Na boiskach polskich to dla Lecha szczególnie miłe wspomniena są z sezonów 2010 i 2015. W tym pierwszym Kolejorz zdobył tytuł mistrzowski dzięki m.in. samobójczej bramce Mariusza Jopa. 5 lat później to znowu zwycięski marsz po wygraną w lidze i ważna wygrana lechitów na boisko Legii. Wszędzie i zawsze bywali kibice Lecha. Zdążyli zwiedzieć podróżując za klubem całą Europę. Byli choćby w Lizbonie, Bazylei, Pradze, Sztokholmie, Moskwie, czy na Kaukazie. 

Przez wiele lat rosły kolejne pokolenia zagorzałych kibiców Kolejorza. Przebudowa i rozbudowa obiektu przy Bułgarskiej dodatkowo napędzala koniunkturę na Lecha. Wraz z tym coraz częściej dochodziło do tworzenia stowarzyszeń kibiców. Takie też powstały m.in. w Obornikach i Rogoźnie. Do dziś aktywne jest to w stolicy Powiatu Obornickiego. To ono też zaprasza do wstępowania w swoje szeregi.Przynalezność do Obornickich Fanatyków 07, bo tak się nazwali nieoficjalnie, to nie tylko jednak wspieranie piłkarzy Kolejorza. To także wiele akcji charytatywnych i patriotycznych, w tym troska o pamięć walczących w Powstaniu Wielkopolskim.

Jeśli chcesz być częścią FC Oborniki, czyli Obornickich Fanatyków, możesz to uczynić w prosty sposób. Wystarczy skontaktować się z nimi przez profil społecznościowy Oborniccy Fanatycy, bądź po prostu wysłać maila na adres oborniccyfani(at)gmail.com. Tam już każdy otrzyma odpowiedzi na wszystkie pytania.

Dla przypomnienia prezentujemy jedną z akcji obornickich kibiców Lecha Poznań. 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież