Rowerowe Święto Narodów Zjednoczonych i ROWEROWY TYDZIEŃ!

Od 12 kwietnia 2018 roku dzięki Organizacji Narodów Zjednoczonych mamy nowe święto. Od tego dnia, co roku na całym świecie, 3 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Roweru.

Rezolucja przyjęta przez ONZ przypomina, że rower "przekazuje pozytywny sygnał do wspierania zrównoważonej konsumpcji i produkcji oraz ma pożyteczny wpływ na klimat". Wskazuje też, że ważne jest "wspieranie najlepszych praktyki i środków promocji roweru w społeczeństwie". Ma uświadomić, że rower stanowi źródło korzyści społecznych, zdrowotnych i ekonomicznych. Namawia też wszystkich, w tym prywatne firmy i instytucje państwowe, do zainteresowania rowerem jako wszechstronnym narzędziem człowieka.

Obecna sytuacja związana z przebudową dróg w Obornikach jest doskonałą okazją aby przekonać się do tego środka lokomocji. Ponownie zachęcamy Państwa do pozostawienia samochodów i wyruszenie do pracy, szkoły rowerem. W odpowiedzi na naszą akcje czytelnicy sygnalizują braki w infrastrukturze. Szczególnie brakuje skomunikowania od strony Murowanej Gośliny i Ocieszyna. Takie akcje w szczególny sposób mogą przyczynić się do zwiększenia szans na wprowadzenie odpowiednich inwestycji do planów rozwojowych. 

Ale dzisiaj CZAS NA ROWER, nie stój w KORKACH 😊 Rowerowy Tydzień!

Zachęcamy do aktywnego świętowania Rowerowego Święta Narodów Zjednoczonych! Inicjatorem święta, był Polak, socjolog, wykładowca Montgomery College ze stanu Maryland koło Waszyngtonu w Stanach Zjednoczonych, konsultant Banku Światowego, były kolarz i członek polskiej kadry olimpijskiej prof. Leszek Sibilski. Zaproponował to święto, bo chciał promować rower w nowy sposób.

 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież