fbpx

Rowerowe Święto Narodów Zjednoczonych i ROWEROWY TYDZIEŃ!

Od 12 kwietnia 2018 roku dzięki Organizacji Narodów Zjednoczonych mamy nowe święto. Od tego dnia, co roku na całym świecie, 3 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Roweru.

Rezolucja przyjęta przez ONZ przypomina, że rower "przekazuje pozytywny sygnał do wspierania zrównoważonej konsumpcji i produkcji oraz ma pożyteczny wpływ na klimat". Wskazuje też, że ważne jest "wspieranie najlepszych praktyki i środków promocji roweru w społeczeństwie". Ma uświadomić, że rower stanowi źródło korzyści społecznych, zdrowotnych i ekonomicznych. Namawia też wszystkich, w tym prywatne firmy i instytucje państwowe, do zainteresowania rowerem jako wszechstronnym narzędziem człowieka.

Obecna sytuacja związana z przebudową dróg w Obornikach jest doskonałą okazją aby przekonać się do tego środka lokomocji. Ponownie zachęcamy Państwa do pozostawienia samochodów i wyruszenie do pracy, szkoły rowerem. W odpowiedzi na naszą akcje czytelnicy sygnalizują braki w infrastrukturze. Szczególnie brakuje skomunikowania od strony Murowanej Gośliny i Ocieszyna. Takie akcje w szczególny sposób mogą przyczynić się do zwiększenia szans na wprowadzenie odpowiednich inwestycji do planów rozwojowych. 

Ale dzisiaj CZAS NA ROWER, nie stój w KORKACH 😊 Rowerowy Tydzień!

Zachęcamy do aktywnego świętowania Rowerowego Święta Narodów Zjednoczonych! Inicjatorem święta, był Polak, socjolog, wykładowca Montgomery College ze stanu Maryland koło Waszyngtonu w Stanach Zjednoczonych, konsultant Banku Światowego, były kolarz i członek polskiej kadry olimpijskiej prof. Leszek Sibilski. Zaproponował to święto, bo chciał promować rower w nowy sposób.