Przejdź do głównej treści

Otwarcie stacji ORLEN

| UG Rogoźno | Lokalne

Poniedziałek 12 grudnia można uznać za ważny dzień dla wszystkich kierowców zarówno mieszkających w Rogoźnie, jak i przejeżdżających przez nasze miasto. W samo południe, w pięknej słonecznej pogodzie miało bowiem miejsce otwarcie najnowocześniejszej w okolicy stacji benzynowej. Położona przy al. Piłsudskiego stacja będąca na zasadach franczyzy obiektem PKN Orlen należy do Jerzego Magdy i jego rodzinnej firmy Cepen Wągrowiec.

Uroczystość rozpoczęta została przez właściciela, który podziękował za przybycie licznym gościom, w tym samorządowcom, na czele z włodarzami Rogoźna - burmistrzem Bogusławem Janusem i przewodniczącym Rady Miejskiej Zdzisławem Hinzem, a także  starostą wągrowieckim Michałem Piechockim, przedstawicielom firm budujących stację i swoim pracownikom, a następnie zaprosił do wspólnego przecięcia wstęgi burmistrza Rogoźna i jednego z dyrektorów PKN Orlen Macieja Bittnera.

Gdy wstęga symbolicznie została przecięta prowadzący uroczystość Ryszard Dworzański poprosił proboszcza parafii św. Wita Jarosława Zimnego o poświęcenie całego obiektu. Proboszcz rozpoczął od odmówienia okolicznościowych modlitw, a następnie przeszedł z kropidłem po całej nowoczesnej i funkcjonalnej stacji. Na zakończenie głos zabrał burmistrz Janus, który z satysfakcją odniósł się do ulokowania stacji Orlenu właśnie w Rogoźnie. Włodarz gminy, spoglądając na cyfrowy wyświetlacz z cenami paliw, na którym koszt oleju napędowego nieubłaganie wyświetlał 5,49 zł/l, życzył wszystkim korzystającym ze stacji kierowcom, aby cena ta spadła z powrotem poniżej magicznej granicy 5 zł. Obecni przyjęli te życzenia głośnymi oklaskami.

Druga część uroczystości odbyła sie w jednej z wągrowieckich restauracji.

Nowa stacja, zachęcająca kierowców estetyką i dobrej jakości paliwem, poza tym, że jest pierwszą stacją znanej marki na terenie gminy Rogoźno, ma jeszcze jeden plus. A mianowicie, jak podkreślali z dumą pracownicy obsługi, wchodząca w skład kompleksu myjnia jest jedyną w promieniu kilkuset kilometrów ręczną myjnią Orlenu.

red. Błażej Cisowski

Gmina Oborniki pozyskała dofinansowanie na projekt pn. „Zielone i bezpieczne Obornickie Łazienki”. Otrzymała je z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
Zofia Kotecka nie wzięła udziału w gminnym święcie strażaków w Budziszewku, gdyż była tego dnia na uroczystościach w Kiszewie. Taką informację przekazał rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Obornikach Jakub Przybysz.
Małgorzata Witek została wybrana prezesem obornickich ludowców. Gminny zjazd PSL odbył się w Bąblińcu.
W sobotni poranek, punktualnie o godzinie 6:00, spod Centrum Rekreacji Oborniki wyruszyła wyjątkowa grupa rowerzystów z Oborniki Wielkopolskie Team. Celem wyprawy są Oborniki Śląskie, które właśnie rozpoczynają obchody Dni Miasta oraz świętują 80-lecie nadania praw miejskich.
W Sołectwie Uścikówiec przebudowana zostanie ponad 1 km drogi gruntowej. Gmina Oborniki otrzymała dofinansowanie na ten cel w kwocie 126 250 zł.
Burmistrz Tomasz Szrama opowiedział dzieciom z Zespołu Przedszkoli w Obornikach o swojej pracy. 
10 maja odbyły się obchody 100-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Budziszewku. To niezwykle ważne wydarzenie nie tylko dla druhów z tej jednostki, ale również dla całej społeczności gminy Rogoźno, odbyło się bez przedstawicieli Zarządu Powiatu Obornickiego.