Rolnicy mogą składać wnioski do 15 czerwca

Do 15 czerwca rolnicy moga skladac wnioski zniwa eoborniki

Rolnicy mogą jeszcze tylko do 15 czerwca wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych w ramach PROW.

Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Obornikach z siedzibą w Rogoźnie Tomasz Kamiński informuje, że 14 maja minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel podpisał rozporządzenie przedłużające w 2018 r. terminu składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich jak i płatności obszarowych w ramach PROW 2014-2020 oraz PROW 2007-2013 (tj. płatności rolno-środowiskowo-klimatycznych, ekologicznych, ONW, zalesieniowych oraz rolnośrodowiskowych) do 15 czerwca br.

Do 14 maja rolnicy w powiecie obornickim złożyli 1105 wniosków przez internet, co stanowi 69% wniosków złożonych w roku ubiegłego. ARiMR zachęca by nie zwlekać ze składaniem wniosków o płatności.  

W 2018 roku po raz pierwszy wszystkie wnioski muszą zostać złożone za pomocą aplikacji eWniosekPlus, która prowadzi rolnika przez cały proces składania wniosku. Wypełnianie wniosku rozpoczyna się od wyrysowania upraw na działkach referencyjnych (ewidencyjnych) spersonalizowanych na podstawie wniosku o przyznanie płatności na rok 2017 lub na dodanych nowych działkach referencyjnych. Po wyrysowaniu uprawy rolnik zaznacza płatność, o którą ubiega się do danej uprawy. Może dodać niezbędne załączniki, a pozostałe dane we wniosku wypełniane są automatycznie przez aplikację.

Biuro Powiatowe ARiMR Oborniki z siedzibą w Rogoźnie przy ul. Boguniewskiej 38 czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież