Przejdź do głównej treści

Ocieplą przedszkole w Ryczywole

| eoborniki.pl za UG Ryczywół | Komunikaty

Ocieplą przedszkole w Ryczywole

Gmina Ryczywół ogłosiła przetarg na ocieplenie budynku przedszkola w Ryczywole. Termin składania ofert mija 24 czerwca.

Ryczywolskie przedszkole ma zostać docieplone, ale także ma zyskać nową elewację. Zakres robót obejmuje:

  1. Przygotowanie powierzchni ścian zewnętrznych budynku do wykonania ocieplenia,
  2. Ocieplenie ścian styropianem gr.10 przymocowanych do ścian na powierzchni 862,00 m2,
  3. Wyprawa elewacyjna cienkowarstwowa z tynku mineralnego wraz z malowaniem na powierzchni 862,00 m2,
  4. Daszki nad wejściami,
  5. Opaska wokół budynku z kostki brukowej na powierzchni 274,00 m2,
  6. Remont instalacji odgromowej,
  7. Rynny i rury spustowe, obróbki blacharskie,
  8. Wykonanie wentylacji budynku.

Oferenci mogą składać oferty do 24 czerwca godz. 10:00. Więcej informacji można uzyskać w Urzędzie Gminy Ryczywół.

Kierowcy będą musieli korzystać z innych przejazdów w Obornikach po przedłużeniu zamknięcia ruchu na ul. Kowanowskiej. 
W okresie świąteczno-noworocznym wprowadzona zostaną zmiany w rozkładzie jazdy obornickiej komunikacji. Podyktowane one są przerwą w nauce szkolnej.
W weekend 6–7 grudnia 2025 r. pociągi na odcinku Wargowo – Oborniki Wielkopolskie zostaną wstrzymane z powodu prac torowych. Za cały ruch odpowie Zastępcza Komunikacja Autobusowa.
Moduł VI – Bezpłatne narzędzia KSeF – Aplikacja Mobilna KSeF - to kolejne szkolenie, na które zaprasza Naczelnik Urzędu Skarbowego w Obornikach.
W poniedziałek, 24 listopada 2025 r., w godz. 8:00–12:00 zaplanowano przerwę w dostawie wody w Słonawach. Utrudnienia wynikają z prac modernizacyjnych prowadzonych przez PWiK Oborniki.
Od 24 listopada do 8 grudnia 2025 r. przejazd z ul. Kowanowskiej przez przejazd kolejowy będzie zamknięty z powodu prac związanych z przebudową linii kolejowej i budową drugiego toru. Ograniczenia znacząco wpłyną na codzienny dojazd od tej strony miasta. 
Od 24 listopada do 12 grudnia 2025 r. prowadzony będzie kluczowy etap przebudowy linii kolejowej, w tym budowy mostu kolejowego w Obornikach. Prace te powodują znaczące zmiany w kursowaniu pociągów na trasie Poznań–Piła.