Przejdź do głównej treści


Zmarł Matthias Lippe – Przyjaciel Polskiego Czerwonego Krzyża w Obornikach i mieszkańców powiatu

| Łukasz | Komunikaty

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 21 czerwca 2025 r. zmarł, w wieku 60 lat, Matthias Lippe działacz Niemieckiego Czerwonego Krzyża, przyjaciel Polskiego Czerwonego Krzyża w Obornikach i mieszkańców powiatu, odznaczony złotą „Odznaką honorową PCK” , odznaką honorową „Za zasługi dla Województwa wielkopolskiego”, medalem „Za zasługi dla Powiatu Obornickiego”. Informację opublikował powiatobornicki.pl

Matthias Lippe był wielkim przyjacielem PCK. W 2008 r. był jednym z inicjatorów nawiązania współpracy między DRK i PCK.  Współpracę tę osobiście z każdym rokiem intensyfikował i rozwijał. Od pierwszego kontaktu zarażał swoją energią i chęcią do działania. Zawsze chętny i gotowy do niesienia pomocy. Przyjeżdżał corocznie do Obornik i przywoził wiele darów, wśród których były m. in.: łóżka pielęgnacyjne, wózki inwalidzkie, balkoniki, odzież dla dorosłych i dzieci, itp. Otrzymane dary były każdorazowo bezpłatnie przekazywane do działających na terenie powiatu: szpitali, ośrodków pomocy społecznej oraz mieszkańców powiatu potrzebujących pomocy.

Źródło: powiatobornicki.pl

To nie koniec chłodnych nocy! IMGW prognozuje przymrozki nie tylko z 30 na 31 marca, ale również w kolejnych dniach – także we wtorek i środę.
Kierowcy nadal mogą korzystać z przejazdu kolejowego na ul. Łukowskiej w Obornikach. 
Przymrozki nie odpuszczają. Po chłodnej nocy z piątku na sobotę, meteorolodzy ostrzegają przed kolejnym spadkiem temperatury poniżej zera. Wydano ostrzeżenie I stopnia.
Przejazd kolejowy na ul. Łukowskiej w Obornikach zostanie czasowo zamknięty. Informację przekazała firma PORR.
Przed mieszkańcami powiatu obornickiego kolejne planowane przerwy w dostawie energii elektrycznej. Enea Operator zapowiedziała wyłączenia na terenie gmin Oborniki i Rogoźno w dniach od 24.03.2026 r. do 02.04.2026 r. 
Dzisiaj w nocy, podobnie jak wczoraj, mają wystąpić przymrozki. Tym razem jednak temperatura spadnie jeszcze niżej – IMGW ostrzega mieszkańców powiatu obornickiego.
Pierwszy dzień wiosny w nie będzie tak ciepły, jak wielu z nas się spodziewało. Choć 21 marca to symboliczny czas równonocy wiosennej, natura postanowiła spłatać nam figla.